Raimonds Pauls un Andris Keišs ieraksta dziesmu Covis‑19 cīņā ierautajiem

“Kad pienāks mana kārta, noteikti potēšos,” tā par šogad gaidāmo vakcināciju TV3 Ziņām atzīst maestro Raimonds Pauls. Pēc iespējas ātrāk iegūta kolektīvā imunitāte atdzīvinātu arī koncertus un citus kultūras pasākumus.

Kamēr potes vēl nav, maestro kopā ar aktieri Andri Keišu kopā rada īpašu atbalsta dziesmu mediķiem un visiem pārējiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Radio pirmā studija un tur esošais “STAYNWAY” flīģelis ir ierastā maestro Raimonda Paula darba vide.

Jau kopš pagājušā gada rudens kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieri Andri Keišu noritēja darbs pie divu stundu programmas ar Ojāra Vācieša dzejas vārdiem.

“Izrādās, ka Maestro daiļradē arī nav pārāk daudz dziesmas, precīzāk, sakot ir maz dziesmas ar Vācieti un tā radās šis cikls,” stāsta Keišs.

Pirmizrādei vajadzēja notikt pavisam nesen – 20. janvārī. Nenotika. Ārkārtējās situācijas dēļ.

“Vienīgais, kas mani glābj, ka es esmu…atšķirībā no daudziem citiem, varu norobežoties…Mani tie koncerti, ienākumi nespēlē nekādu lomu. Es varu bez tiem, bet daudziem tas ir svarīgs faktors. Daudziem tā ir iztika,” saka maestro.

Savukārt Keišs bilst: “Igauņiem atļāva pie 50% noslodzes izmantot zāles. Un mēs joprojām esam tajā attālinātajā režīmā. Saprotu valdības lēmumus, bet pareizāk sakot, es nesaprotu, bet, kamēr nesaprotu, mēs veltām dziesmu amata brāļiem.”

Un tas atkal ir Ojārs Vācietis. Abu – gan Keiša, gan maestro uzmanību piesaistīja dzejoļa teksts.

“Tas taču ir rakstīts kādus 40…50 gadus atpakaļ, “tūlīt es no mazgāšu rokas, tūlīt, tūlīt es būšu dzīvs”…kas vēl aktuālāks pašreizējā momentā,” saka Pauls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Keišs norāda: “Un tad mēs izdomājām, ka varētu veltīt dziesmu visiem tiem, kuriem nav iespēju izpausties. Mediķi, politiķi strādā melnās miesās, bet mākslinieki sēž mājās un nezina, kur sevi likt.”

Plāni par iecerēto ciklu ar Vācieša vārdiem “Suni ārā nedzenama nakts” tagad atlikta, sekojot līdzi izmaiņām ar ārkārtējo situāciju saistītajos ierobežojumos.

Sarunu gaitā arī vakcinācijas jautājums, kurš šobrīd gan kavējas. Pauls ir – par -, jo no tā atkarīga atgriešanās normālajā dzīvē.

Tikmēr dziesma/veltījums turpat studijā ierakstīta un pēc apstrādes tiks atskaņota radio.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm