PVO pārstāvis: Rudenī Covid‑19 izplatība augs, taču saslimšanas gadījumi varētu nebūt tik smagi

2022. gada 19. jūlijā 8:44

Rudenī Covid-19 izplatība pieaugs, taču ir cerības, ka saslimšanas gadījumi nebūs tik smagi kā pirmajos vīrusa izplatīšanās viļņos, intervijā TV3 vērtēja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs.

Speciālists atzīmēja, ka saslimstība ar Covid-19 jau pašlaik pieaug visā Eiropā, nedaudz palielinās arī hospitalizāciju skaits, bet nav vērojams būtisks smago saslimšanas gadījumu un nāves gadījumu skaita pieaugums.

Mitenbergs atzīmēja, ka uz rudeni saslimstība ar Covid-19 vēl pieaugs, tāpēc viņš mudināja iedzīvotājus pabeigt vakcināciju un saņemt balstvakcīnas pret Covid-19, ja tas vēl nav izdarīts. Cilvēkus, kuriem ir saslimšanas simptomi, eksperts mudināja ievērot piesardzību un nedoties sabiedrībā.

PVO pārstāvis pauda cerību, ka rudens sezonā saslimšanas ar Covid-19 nebūs tik smagas kā iepriekš. Tomēr viņš uzsvēra, ka pašlaik ir grūti prognozēt, vai un kādi ierobežojoši pasākumi varētu būt nepieciešama, bet skaidrs – ja būtiski augs slimnīcu noslodze, tad ierobežojumu atjaunošanu nevar izslēgt.

Kā atzīmēja eksperts, tas, ka mazāk attīstītās valstīs ir zema vakcinācijas pret Covid-19 aptvere, rada iespējas vīrusam arvien izplatīties un mutēties.

Covid-19 pandēmijai varbūt ir pārvarēta akūtā fāze, bet tā nav beigusies, uzsvēra Mitenbergs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm