tv3.lv

Pusaudžu vidū pieaugusi inficēšanās ar Covid‑19

Pusaudžu vidū pieaugusi inficēšanās ar Covid-19, un tas liecina, ka viņi neievēro ierobežojumus, bet tā vietā izvēlas satikties ar saviem vienaudžiem, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

2021. gada 27. janvārī 15:17

Runājot par sasirgušo vecumu, Perevoščikovs pastāstīja, ka kopumā divu nedēļu laikā visās vecuma grupās, izņemot bērnus, novērota saslimstības samazināšanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Detalizētāk apskatot inficēto bērnu vecuma grupas, Perevoščikovs skaidroja, ka vecuma grupā no septiņiem līdz deviņiem gadiem situācija ir diezgan stabila. Neliels samazinājums ir 10 līdz 12 gadu vecuma grupā.

“Toties 13 līdz 15 gadu vecuma grupā un it sevišķi 16 līdz 18 gadus veciem pusaudžiem saslimstība četru nedēļu laikā pieaugusi,” akcentēja Perevoščikovs.

Lai arī skolās mācības notiek attālināti, tiek pieļauts, ka pusaudži nesēž mājās un, neraugoties uz ierobežojumiem, satiekas, līdz ar to viņiem infekcija izplatās straujāk un plašāk, skaidroja Perevoščikovs.

Veselības ministrijas Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka deputātiem skaidroja, ka Covid-19 situācija veselības nozarē joprojām ir kritiska. Pie esošā scenārija slimnīcas vēl tiek galā, taču slimnīcas intensīvās terapijas gultu noslogojums ir ap 80%. VM arī aprēķinājusi, ka papildu 88 gultasvietas intensīvajā terapijā ir iespējams nodrošināt.

Perevoščikovs jau šonedēļ atzina, ka patlaban vairāk nekā nedēļu tiek pieredzēts lēns, bet stabils saslimstības ar Covid-19 sarukums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tieši tādēļ, ka saslimstības samazināšanās ir lēzena, epidemiologiem esot bijis viegli izteikt prognozi, ka pie šādiem rādītājiem pēc mēneša varētu tikt sasniegts saslimstības apmērs 200 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, kas savukārt ļautu valdībai pārskatīt esošos ierobežojumus.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 1103 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 12 ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Līdz ar to Latvijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits sasniedzis 63 027, bet mirušo Covid-19 pacientu skaits sasniedzis 1138, kas ir 1,82% no visiem inficētajiem.

Pirmdien Latvijā veikti 12 197 Covid-19 testi, līdz ar to pozitīvo Covid-19 gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī bijis 9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējās 14 dienās Latvijā ar Covid-19 kopumā inficējušās 10 995 personas. Savukārt 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 576,4 gadījumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm