Pūces pēcteci plāno nosaukt nākamnedēļ

Pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces demisijas apvienība “Attīstībai/Par!” sola nevilcināties ar viņa pēcteča nosaukšanu un to izdarīt jau nākamnedēļ, vēsta TV3 Ziņas.

2020. gada 13. novembrī 20:00

Apvienība “Attīstībai/Par!” apņēmusies lieki nekavēties un kandidāta, kurš būs nākamais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, vārdu nosaukt līdz nākamajai otrdienai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs, Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts

“Ir vairāki cilvēki, kas, mūsuprāt, būtu spējīgi un cienīgi šo darbu darīt. Mēs šos kandidātus nedēļas nogalē gan dalībpartijās, gan arī apvienībā apspriedīsim. Un tad ar labāko mēs tad arī nāksim klajā.”

Politologs Filips Rajevskis gan prognozē, ka nākamā ministra izraudzīšanās var nebūt tik vienkārša. Iegūt amatu varētu pretendēt gan demisionējušā Jura Pūces vadītā partija “Latvijas attīstībai”, gan “Kustība “Par!””, ko pārstāv Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

“”Kustība “Par!”” varētu gribēt, ka viņi, teiksim tā, caur šo amatu pasargā savu Rīgas mēru. Un, piemēram, virza savu kandidātu uz šo amatu, lai maksimāli nodrošinātu tādu komfortablu līdzāspastāvēšanu ministram un mēram. Var būt, piemēram, arī “[Latvijas] attīstībai” pārstāvji, kuri līdzsvaro savu varas trūkumu Rīgas domē,” pauda politologs Filips Rajevskis.

Neoficiāli pagaidām minēti divu iespējamo kandidātu vārdi. Saeimas deputāts Artūrs Toms Plešs no “Latvijas attīstībai” un apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts, kurš vada “Kustību “Par!””.

Cīņā par amatu gaidāma konkurence, kas rada arī jaunu pārbaudījumu politiskā spēka vienotībai. Par kandidātu būs jāspēj vienoties ne tikai “Attīstībai/Par!” – jāiegūst arī koalīcijas partiju atbalsts, lai Saeimā būtu vairākums uzticības balsojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politologs Filips Rajevskis

“Jāatceras, ka vēl arī pārējie koalīcijas partneri sāks pievērst uzmanību jaunajam kandidātam un, teiksim tā, nepalaidīs garām iespēju arī sevi parādīt šajā procesā vai varbūt, ja ir izdevīgi, ietekmēt šo procesu.”

Par demisiju Pūce paziņoja vakar, pēc tam, kad viņa paša politiskā spēka pārstāvji ministru konfrontēja ar informāciju, kas pierādīja, – viņš melojis, jo tomēr ir izmantojis Rīgas domes autostāvvietu caurlaidi.

“Mēs sasaucām iekšēju tikšanos un pārrunājām šo situāciju. Un Juris Pūce nekavējoties pieņēma lēmumu atkāpties,” skaidro Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs, Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Tikmēr Pūce jau vērsies Saeimā, lai atjaunotu savu deputāta mandātu. Tāpēc parlamentu būs jāpamet Dacei Bluķei. Viņa bija deputāte, kamēr Pūce strādāja valdība.

Lasi vēl: Pūce atkāpjas no ministra amata

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm