tv3.lv

Psihoterapeits: Covid‑19 krīze atstās lielu iespaidu uz sabiedrības emocionālo veselību

Covid-19 krīze sabiedrībā atstās lielu emocionālo rētu, jo pašlaik liela ietekme ir emocijām, bailēm no nezināmā, nāves un bankrota, šodien diskusijā “Tēmturis – veselības drošība” pauda psihoterapeits Andris Veselovskis.

2020. gada 20. novembrī 13:29

Viņš sacīja, ka lielu baiļu dēļ racionālā domāšana var atslēgties, šobrīd itin viss uzkurina emocijas, domāšana atslēdzas un cilvēki sāk dažādi reaģēt uz pastāvošajiem izaicinājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselovskis pauda, ka pašlaik sabiedrība jūtas neērti, jo pastāv augsts satraukuma līmenis, nemiers un negatīvas emocijas, bet, lai to mazinātu, ir vienkāršs risinājums – sabiedrībai ir jāskaidro situācija un ar to ir jāsarunājas.

Pēc viņa teiktā, šobrīd cilvēku grupa, kura noliedz vīrusa eksistenci, ir tipiska tāda personu grupa, kas nav izturējusi esošo spriedzi. “Spriedze ir pārmērīga, cilvēki salūzt un izvēlas noliegt esošo situāciju, bieži vien tā nav apzināta reakcija un cilvēks to nekontrolē,” sacīja psihoterapeits.

“Cilvēks kļūst agresīvs, ja jūtas apdraudēts un iedzīts nosacītā stūrī,” viņš norādīja, uzsverot, ka šādās situācijās cilvēks mēģina atrast vainīgo, un pašlaik visērtāk un vieglāk ir vainot tieši valsti vai pasaules līderus, sacīja Veselovskis.

Viņš pauda, ka cilvēkam nav jāseko informācijai visas dienas garumā, bet ir pietiekami vienu reizi izlasīt ziņas un turpināt dzīvi, jo pārmērīga informācijas plūsma rada stresu un bailes. “Pašlaik nav racionāli veikt straujas izmaiņas nodokļu politikā, jo tas rada papildu stresu un bailes, cilvēkam ir jājūt, ka mēs visi meklējam risinājumu šajā krīzē,” teica ārsts, uzverot, ka tai sabiedrības daļai, kura noliedz vīrusu, ir jāskaidro situācija, bet to daļu, kura baidās – jāmierina.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm