Psihiatrs: Jārēķinās, ka krīzes laikā pieaugs vardarbība, agresija un alkohola patēriņš

2020. gada 30. martā 9:46

Šajā ārkārtas situācijā kopā sakrituši gan emocionālie, gan ekonomiskie faktori un var nākties rēķināties ar to, ka pieaug vardarbība, agresija un alkohola patēriņš, intervijā “900 sekundēm” brīdina RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras profesors, psihiatrs Māris Taube.

Runājot par cilvēku psihoemocionālo veselību ārkārtas situācijas laikā, psihiatrs norāda, ka šis ir grūts laiks. Ir virkne grupu, kuras to izjūt īpaši – tostarp seniori, jaunieši, arī mediķi. Problēmas būs arī pēc šīs krīzes, un jādomā, kā tās risināt.

Taube pauž viedokli, ka situācija ir nopietna tāpēc, ka sakrituši kopā ļoti daudz faktoru – sākot ar emocionāliem un beidzot ar ekonomiskiem, turklāt situācija ir ieilgusi. Mēs kā sabiedrība izdzīvojam krīzes reakciju.

Diemžēl ir jārēķinās, ka krīzes laikā pieaug vardarbība, agresija un alkohola patēriņš, tāpēc būs jādomā, kā šīs sekas pēc krīzes mazināt: “Tas var radīt ļoti paliekošas atkarības. Arī spriedze ģimenēs. Kas pierādās šajā situācijā, ir ļoti daudz labā – var būt kopā ar saviem tuviniekiem un daudz labas lietas izdarīt. Tajā pašā laikā ir signāli, ka cilvēki mājās, īpaši vīrieši, to vien zina, kā smēķēt un lietot alkoholu. Viņš šobrīd ir bez darba un to pārdzīvo un ģimenē spriedze pieaug. Te var būt sekas gan tiešas – ka sāk vairāk lietot [alkoholu] un būs narkologiem vairāk darba, gan arī vardarbības momenti, kas jau šobrīd notiek ģimenēs.”

Šī krīze iemācīs mums vienlīdzību, jo šajā situācijā visi esam vienlīdzīgi, pauž psihiatrs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm