tv3.lv

Prokurors par “nanoūdens lietu”: Pierādījumi ir pietiekami

2019. gada 27. maijā 19:43

Pirmdien, 27. maijā, tiesā sākās vienas senas un skandalozas krimināllietas izskatīšana, – tā ir “Rīgas satiksmes” tā dēvētā “nanoūdens lieta”. Šeit ir apsūdzības krāpšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Apsūdzētas četras personas, – neviena no tām gan nav augsta amatpersona jeb tā sauktā “lielā zivs”.

Pagājuši četri gadi, kopš nāca gaismā informācija par, iespējams, vērienīgu krāpšanu “Rīgas satiksmes” iepirkumos par transportlīdzekļu mazgāšanas ķīmiju piegādi. Par tā saukto “nanoūdens” lietu informēja TV3 raidījums “Nekā personīga”, parādot interviju ar tobrīd krāpšanas shēmas liecinieci Vitu Baurovsku, kura pavēstīja, kā tīrīšanas ķīmijas vietā “Rīgas satiksmei” piegādāts ūdens. Drīz vien viņa savu sacīto atsauca, tikmēr tiesībsargājošās iestādes sāka izmeklēšanu, kas nu nonākusi tiesā. Prokurors pirmdien nolasīja apsūdzību.

Dainis Šteinbergs
prokurors

Divās iepirkuma procedūrās organizētā grupa spēja nodrošināt savā kontrolē esošu uzņēmumu uzaicināšanu, saskaņojot šo cenu piedāvājumus, izvēloties cenu, kas viņiem ir izdevīga, nodrošināja nezināmas izcelsmes vielu piegādes “Rīgas satiksmei”, pēc kā iegūstot vairāk nekā 80 000 eiro legalizēja šos naudas līdzekļus.

Izkrāptā nauda pārskaitīta uz ārzonu norēķinu kontiem, iztērēta automašīnu un būvmateriālu iegādei.

“Pierādījumi ir pietiekami, izmeklēšanas darbības bija ļoti plašas, tika veikta gan starptautiska sadarbība, arī ar Honkongas pārstāvjiem, gan mēģināts noskaidrot šo personu īpašumus, uzlikti aresti gan īpašumiem, gan  naudas līdzekļiem vairāku desmitu tūkstošu apmērā,” norāda Šteinbergs.

Apsūdzēto kopumā ir četri. Par shēmas autoru tiek uzskatīts Vjačeslavs Stunžāns, kurš 2011. gadā tika pieņemts darbā “Rīgas satiksmē”. Viens no viņa darba pienākumiem bija ieviest jaunus tehnoloģiskus risinājumus transportlīdzekļu mazgāšanai. Pārējie apsūdzētie ir nanolīdzekļu piegādātājs Aleksandrs Bezkorovainijs, revidents Valērijs Baškirovs un grāmatvede Vita Baurovska. Viņi visi vainu sev inkriminētajos noziegumos  neatzīst.

Inese Šulte
Vjačeslava Stunžna advokāte

Es domāju, ka viņš no komentāriem šobrīd atteiksies, šodien pirmā tiesas sēde tikai, tika nolasīta apsūdzība, ir paredzētas vēl ļoti daudz tiesas sēžu, līdz ar to es domāju, ka neko sīkāk mēs šodien nekomentēsim.

Kā cietusī puse tiesas sēdē pirmdien tika uzklausīts Valsts ieņēmumu dienests un “Rīgas satiksme”, kam “nanoūdens” skandāla dēļ Konkurences padome piemērojusi 2,4 miljonu eiro sodu par aizliegtu vienošanos. Jāpiebilst, ka izmeklēšanas laikā pētīta arī uzņēmuma “Rīgas satiksme” amatpersonu iesaiste krāpnieciskajā shēmā, bet pierādījumi apsūdzību celšanai nav bijuši pietiekami.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm