Projekts “Latvijas skolas soma”‑ dāvana 200 tūkstošiem skolēnu

Pasniegta dāvana vairāk nekā 200 tūkstošiem Latvijas skolēnu.

2017. gada 16. februārī 20:21

“Latvijas skolas soma” ir Latvijas valsts simtgades lielākais projekts, kam atvēlēti 40% valsts simtgades finansējuma. Šī iniciatīva paredz iespēju ikvienam skolas vecuma bērnam klātienē pieredzēt un izzināt Latvijas kultūras un dabas vērtības, kā arī iepazīt zinātniskos sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērn veiktais pētījums apliecina, ka piektā daļa Latvijas skolēnu gada laikā nav bijuši nevienā kultūras un novadpētniecības pasākumā ārpus savas skolas. Par lielākajiem šķēršļiem, lai dotos baudīt mākslu un kultūru, tiek minēti transporta izdevumi un biļešu cenas. Turklāt šī ārpusklases aktivitāte lielā mērā ir atkarīga no skolotāja kompetences, kas, kā secināts, ir liela problēma.

Anda Laķe, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, pētniece

Skolotājs ir velkošais spēks. Protams, viņa kompetence un griba ir tā, kas spēj pārliecināt ne tikai skolēnu, bet viņam ir jāpārliecina arī skolēna vecāks, kas šobrīd ir šis sponsors jeb finansētājs kādai kultūras un mākslas pieredzes apgūšanai.

“Latvijas skolas soma” paredz, ka bērni no attālām Latvijas vietām dosies, piemēram, uz Latvijas Nacionālo teātri, vietu, kur dibināta Latvijas valsts, vērs Nacionālā mākslas muzeja durvis, rīdzinieki apmeklēs Daugavas lokus un Rotko mākslas centru, vidzemnieki klausīsies mūziku Liepājas jaunajā koncertzālē.

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm