tv3.lv

Privātmāju kvartālā klaiņo asinskāri suņi

Kāds saimnieks tāds suns – šis mūžsenais teiciens noteikti ir pierādāms arī zinātniski. Diemžēl Berģos nelielā privātmāju kvartālā parādījušies divi amerikāņu buldogi, kuri pretendē un nežēlīgu plēsoņu statusu, jo pagājušajā nedēļas nogalē viņi saplosījuši bīgla kucēnu. Abiem asinskārajiem dzīvniekiem ir arī saimnieki, kuriem drīz draud darīšanas ar policiju.

2014. gada 27. augustā 21:10

Pagājušajā sestdienā Berģos Bitēnu ielā gandrīz notika traģēdija – divi savā vaļā palaisti amerikāņu buldogi visticamāk būtu saplosījuši visu, kas pagadās ceļā, bet pirmais nikno plēsoņu zobos nonāca Aijas bīglu kucēns, kurš bija pabāzis galvu ārpus savas slēgtās teritorijas. Sievietes meita metusies bīglu glābt, ar kailām rokām laužot vaļā buldoga žokļus. Palīgā piesteidzies kaimiņš un tikai tad plēsoņas likušies mierā – tā notikušo atceras Aija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaimiņš Jānis, kurš ir abu buldogu saimnieks pēc notikušā pat nav atvainojies un atteicies uzrādīt potēšanas pases.

Turklāt izrādās šī nebūt nav pirmā reize, kad Aijas ģimene cieš kaimiņa suņu dēļ. Reiz viens ģimenes mīlulis jau nāvējoši savainots cīniņā ar buldogiem.

Šobrīd par notikušo Saulkrastu policijā ierosināts kriminālprocess par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu. Likumsargi gan norāda, ka aizdomās turamo pagaidām nav. Ir nozīmētas ekspertīzes. Degpunktā komanda cer, ka policija nerīkosies pasīvi un rezultāts šajā lietā būs, ņemot vērā, ka notikušajam ir vairāki liecinieki. Kamēr likumsargi pētī un vētī, mēs dodamies pie ekspertes, kura par suņiem zina visu no A līdz Z – kinoloģijas federācijas vadītājas Vijas Klučnieces. Viņa ir pārliecināta, ka šādā lietā risinājumam jābūt.

Diemžēl par pirmo uzbrukuma gadījumu Aija policijā iesniegumu nav rakstījusi, taču tas nemaina šīs pēdējās lietas būtību. Ekspertīzei ir jābūt un jo ātrāk jo labāk visiem šajā ciematā dzīvojošajiem. Savukārt buldogu saimniekam būs iespēja pierādīt, ka viņa suņi nav agresīvi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm