tv3.lv

Premjers: Šobrīd satikties ar jebkuru cilvēku ārpus mājsaimniecības ir bīstami

2021. gada 6. janvārī 9:34

“Šobrīd Latvijā satikties ar jebkuru cilvēku ārpus mājsaimniecības faktiski ir bīstami,” intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Vaicāts par sabiedrības uzticību valdībai un drošības pasākumu ievērošanu, premjers atbildēja: “Es nezinu, kam vēl ir jānotiek, lai visa sabiedrība izprastu situācijas nopietnību. Mums katru dienu mirst daudz cilvēku, tai skaitā ārsti un mediķi. Mūsu slimnīcas ir pārslogotas tiktāl, ka nespēj daudzas vispār savu normālo funkciju veikt. Vakar mēs lēmām pagarināt esošos ierobežojumus līdz 25. janvārim. Mēs no savas puses, no valdības puses varam atkārtot to pašu, ko saka ārsti, epidemiologi – neciemojamies, saprotam, ka šobrīd Latvijā satikties ar jebkuru cilvēku ārpus mājsaimniecības faktiski ir bīstami.”

Kā ziņots, valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25. janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš pastāstīja, ka valdība otrdien uzklausīja ekspertu sniegto informāciju par epidemioloģisko situāciju. Pēc Citskovska teiktā, situācija joprojām ir nopietna un pieaug slimnīcās stacionēto pacientu skaits.

Pamatojoties uz to, valdība otrdien konceptuāli vienojusies līdz 25. janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien, 7. janvārī.

Citskovskis piebilda, ka galvenokārt ir runa par jau spēkā esošu ierobežojumu pagarināšanu, kas attiecas uz pakalpojumu sniegšanu un tirdzniecību, kā arī izglītību. Savukārt par komandantstundas pagarināšanu patlaban netiek diskutēts.

Citskovskis norādīja, ka līdz ceturtdienai eksperti izstrādās konkrētus priekšlikumus attiecībā uz regulējumu tirdzniecības vietās, iegādājamo preču klāstu un citām detaļām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Citskovskis atzina, ka valstī noteiktie drošības pasākumi rada negatīvu ietekmi uz ekonomiku, tāpēc valdība uzklausīja Ekonomikas ministrijas sagatavotu ziņojumu par atbalsta pasākumu turpināšanu uzņēmējiem. Arī par atbalsta pasākumiem konkrēti lēmumi gaidāmi ceturtdien.

Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, – ja valdība ceturtdien lems par ierobežojumu pagarināšanu, valstī būs jāievieš atbilstoši atbalsta pasākumi.

Pēc ministra teiktā, arī turpmāk būtu jāizmaksā dīkstāves pabalsti, algu subsīdijas un jāpiešķir finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem. Vienlaikus Vitenbergs rosinās paplašināt atbalsta saņēmēju loku, paredzot, ka uz atbalstu varētu pretendēt tie uzņēmumi, kuriem šogad būs apgrozījuma kritums pret pagājušo gadu.

Tāpat Vitenbergs informēja, ka plānots ieviest jaunu atbalsta instrumentu – atbalsts nomas maksas segšanai, uz kuru varētu pretendēt gan Covid-19 krīzē cietuši tirdzniecības uzņēmumi, gan pakalpojumu sniedzēji, piemēram, frizētavas un kafejnīcas.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm