Premjers kopā ar NVO meklēs risinājumu, lai skolēni visu mācību gadu varētu apgūt zinības klātienē

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šo ceturtdien, 2. septembrī, ir sasaucis Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sanāksmi, lai kopā ar sociālajiem partneriem un nevalstiskajām organizācijām (NVO) rastu risinājumu tam, lai skolēni visu mācību gadu varētu saglabāt iespēju apgūt zinības klātienē un ekonomiku nodrošinātu atvērtu.

2021. gada 30. augustā 22:20

Premjers šodien pēc Sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstīja, ka patlaban valsts ekonomika ļoti labi attīstās – algas pieaug, eksports pieaug, kā arī investīcijas valsts ekonomikā ir pieaugušas un samazinājies bezdarbs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No Kariņa teiktā izriet, ka valdības un koalīcijas mērķis ir nodrošināt ekonomiskās izaugsmes turpināšanos par spīti pandēmijas radītajiem apstākļiem. Premjers no sirds pateicās tiem iedzīvotājiem, kuri jau ir vakcinējušies, uzsverot, ka šādu lēmumu pieņēmusi vairāk nekā puse pieaugušo. Pateicoties tam, mācības skolās varēs ne tikai atsākties klātienē, bet turpināties visu mācību gadu, pauda Kariņš.

Tomēr tos, kuri vēl nav vakcinējušies, Ministru prezidents aicināja apdomāties un izmantot šo vienreizējo iespēju – nodrošināt ekonomisko izaugsmi un klātienes mācības bērniem skolās. Viņš uzsvēra, ka noliktavās un ārstniecības iestādēs pieejami simti tūkstošu pošu.

Lai uzklausītu partnerus un spriestu, kādā veidā Covid-19 apstākļos skolas noturēt vaļā un ekonomiku saglabāt atvērtu, premjers ir sasaucis stratēģiskās vadības grupas sanāksmi. Paredzēts, ka partneri dalīsies pārdomās, kā šos abus faktorus visgudrāk nodrošināt.

Kariņš ir pārliecināts, ka kopā to izdosies paveikt. “Valstī esam daudz gaišu cilvēku, un, saliekot prātus kopā, mēs atradīsim labāko veidu uz priekšu,” akcentēja premjers.

Vaicāts, vai šodien koalīcijas politiķi diskutēja arī par iespēju grozīt Ministru kabineta noteikumus, kas regulē ierobežojumus pie saslimstības kumulatīvā rādītāja 120, tos potenciāli atvieglojot, Kariņš atklāja, ka šai sakarā ir sasaucis stratēģiskās padomes sanāksmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paredzēts, ka rīt, 31.augustā, Ministru kabinets uzklausīs ziņojumus par šā brīža stāvokli kopējā pandēmijas ainā. “Ja būs kādi ierosinājumi, tad, protams, mēs tos skatīsim,” teica Kariņš, piebilstot, ka esošie apstākļi ir ļoti mainīgi un, iespējams, nepieciešams vēlreiz atgriezties [pie noteikumiem] un tos aplūkot no plašāka leņķa. Tas arī paredz izvērtēt, ko darīt, lai skolas turpinātu darbu klātienē un ekonomika turpinātu attīstīties un paliktu atvērta.

Amatpersona akcentēja, ka pirms gada Latvija bija pavisam citos apstākļos, jo valstī nebija pieejamas vakcīnas, kā arī zināšanas par Covid-19 nebija tādas kā patlaban. Tagad ir pieejama alternatīva jeb vakcīna, un vairāk nekā puse pieaugušo iedzīvotāju to ir izmantojušas, tāpēc, viņaprāt, ir pienācis laiks domāt, kā vislabāk tālāk rīkoties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm