tv3.lv

“Prasām spriedumu!” Piemin Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos cilvēkus

2019. gada 21. novembrī 19:22

Ceturtdien, 21. novembrī, aprit seši gadi kopš mūslaiku Latvijas lielākās katastrofas – lielveikala “Maxima” ēkas sabrukšanas Zolitūdē, kas izdzēsa dzīvību 54 cilvēkiem.

Piemiņas pasākums šogad bija citāds – cietušo biedrības “Zolitūde 21.11.” aktīvisti sarīkoja improvizētu protestu traģēdijas vietā. Viņi ir nikni par tiesvedības lēnīgumu, kas ir tik tipisks Latvijai un krāšņi izpaužas arī šajā lietā.

Iepriekš jau vēstīts, ka Pārdaugavas tiesa nepiekrīt kritikai, ka Zolitūdes prāva tiek novilcināta. Nākamā tiesas sēde plānota 26. novembrī, un tā notikšot neatkarīgi no tā, vai darbā būs atgriezusies sasirgusī tiesnese, kuras darba nespējas dēļ process pašlaik ir iestrēdzis. Viņu varētu aizvietot ar rezerves tiesnesi.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa īpaši sasauktajā preses konferencē noliedza kritiku par gauso Zolitūdes traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt, tiesas ieskatā, ”atsevišķas personas” mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Kuras personas konkrēti spodrina savas spalvas uz nelaiķu rēķina, tiesneši neprecizēja, liekot katram izdarīt secinājumus pašam. Tiesa atzina, – lietas izskatīšana buksē, bet prognozes esot optimistiskas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm