tv3.lv

Pozitīvi! Vismaz 4000 jauniešiem šovasar būs iespēja nopelnīt savu pirmo algu

Arī šajā vasarā jauniešiem būs iespēja nopelnīt, kādam – arī savu pirmo algu. Uzņēmēji, kuri ir gatavi skolēnus nodarbināt un dažkārt arī audzināt darbam, no šodienas var pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūrā.

2016. gada 3. martā 22:51

Iespēja skolēniem vasaras brīvlaikā ne tikai atpūsties, bet arī gūt savu pirmo darba pieredzi, tika piedāvāta jau pirms 12 gadiem, un programma veiksmīgi darbojās. Krīzes laikā finansējums šim projektam netika atrasts, taču kopš 2014. gada, tas atkal tiek īstenots. Jauniešiem, kuri iesaistīsies projektā, nebūs jāuztraucas par darba pieredzes trūkumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmēji, kuri ir gatavi skolēnus nodarbināt, no šodienas var pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūrā. Viņiem jābūt gataviem, ka var nākties ar jauniešiem auklēties, jo daudziem trūkst izpratnes, ko nozīmē darbs.

Foto

Šovasar vairāk nekā 4000 vispārējo skolu jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem būs iespēja strādāt algotu darbu divu mēnešu garumā.

Par paveikto darbu skolēns saņems atalgojumu valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 370 eiro pirms nodokļu nomaksas. Puse algas tiks maksāta no valsts budžeta, bet otru pusi maksās uzņēmums, kas nodarbinās jaunieti. Pagājušo vasaru lielākais darba devējs skolēniem bija Rīgas piena kombināts, kas nodarbināja 100 jauniešus. Arī šogad uzņēmumam iesistās projektā ar tālejošiem plāniem.

Līdz šim projektā gan darba devēju, gan skolēnu atsaucība ir bijusi liela – Lielveikali, zemnieku saimniecības, kā arī dažādi ēdināšanas uzņēmumi, tās ir vietas, kur skolēnu rokas lieti noder. Visvairāk jauniešiem tiek piedāvātas palīgstrādnieka vietas.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm