Policistam par darba formas nolietojumu prasa atmaksāt 1033 eiro

2022. gada 5. februārī 20:20

Valsts policija kādam bijušajam likumsargam, promejot no dienesta, pieprasījusi atdot vairāk nekā vienu mēneša algu, kas ir nolietojuma cena par formastērpa lietošanu viena gada garumā. Drēbes atdošanas brīdī bijušas labā stāvoklī, bet zābaki – vispār nelietoti. Policijā vien nosaka – tāds ir likums.

Mārtiņš policijā nostrādāja 10 gadus un pērnā gada oktobrī nolēma dienesta gaitas izbeigt. Bija saņēmis jaunā dizaina formas tērpu, ejot prom nodeva atpakal, taču saņēma nepatīkamu pārsteigumu: dokumentu, ka par formas tērpa nolietojumu jāatmaksā  1241,13 eiro.

Mārtiņš
bijušais policists

“Zābaki nebija vilkti, par tiem norēķināja 200 eiro, par cik pārējais bija izmantots, valkāts dienesta vajdzībām – 1033 eiro jāatmaksā tāpat. Es saku, par ko? Es taču atdodu formu? Alga tik liela policijā nebija! Atbildēja – diemžēl, tā esot.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijas darbinieki ieteikuši rakstīt Valsts policijas prieksniekam sudzību, ko Mārtiņš arī izdarīja. Saņēma atbildi ka līdz 1. martam jāatmaksā par formas tērpa nolietojumu 1033,61 eiro, ja ne – piedzīšot tiesas ceļā.

“Nav tādu līdzekļu, lai samaksātu! Es esmu atdevis visu līdz pēdējam, saprastu, ja būtu saplēsis vai pazaudējis, bet viss ir atdots. Tā arī palika,” stāsta Mārtiņš.

Mārtiņš kā viņam ieteikts piedāvājis sadalīt maksu par darba formas nolietojumu kopumā 12 maksājumos, atbildi uz savu pieprasījumu vēl nav saņēmis.

Pēc Mārtiņa teiktā, tāds pats stāsts ir arī citiem nu jau bijušajiem policistiem, un viņi šo naudu valstij atmaksā. Mārtiņš negrasās padoties, un gatavojas vērsties pie juristiem, lai apspriestu tālāko rīcību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijā apstiprina, ka, no darba ejot prom, policistiem ir pienākums nodot formas tērpu un apmaksāt tā atlikušo vērtību. Tas ir atrunāts Dienesta gaitas likumā un citos normatīvajos aktos.

Gita Gžibovska
Valsts policijas pārstāve

“Pašreiz spēkā esošie likumi nosaka, ka amatpersonai, kur atvaļina no dienesta, ir pienākums nodot formastērpu un noteiktā kārtībā un apmērā atmaksāt formastērpa atlikušo vērtību. Iesniedzējam ir sniegta atbilde uz sūdzību un tas paskaidrots. Jānorāda, ka Valsts policija bija rosinājusi iepriekš veikt izmaiņas likumos, taču ierosinājums neguva atbalstu.

Iekšlietu ministrijā skaidro, ka par formastērpu jautājumu patlaban notiek vērtēšana, bet uz konkrēto gadījumu attiecas spēkā esošais normatīvais regulējums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm