tv3.lv

Policija: Vidzemē jaunieši turpina rīkot privātus pasākumus, par spīti ierobežojumiem

Neatkarīgi no valstī noteiktajiem ierobežojumiem Vidzemē jaunieši joprojām turpina rīkot privātus pasākumus, pulcējoties no dažādām mājsaimniecībām, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

2021. gada 2. martā 14:35

Pagājušās nedēļas nogalē, laika posmā no 26. februāra līdz 28. februārim, VP Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir sākušas 34 administratīvo pārkāpumu procesus par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vaskāne akcentēja, ka policija aizvien turpina seko līdzi tam, lai iedzīvotāji ievēro valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus, veic gan preventīvas pārbaudes, gan reaģē uz saņemto informāciju. Joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšana ir neizbēgama un jaunieši turpina aktīvi pulcēties gan pirtīs, gan dzīvokļos un rīko privātus pasākumus.

Kā piemēru Vaskāne minēja 26. februārī saņemto informāciju par to, ka Valmieras pusē kādā īpašumā notiek privāts pasākums. Pārbaudot saņemto informāciju, konstatēts, ka piemājas garāžā atradās septiņas personas no dažādām mājsaimniecībām. Šīm personām izskaidrots, ka tās pārkāpj valstī noteiktos ierobežojumus, jo pašlaik ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi.

Pagājušās nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā veiktas teju 400 tirdzniecības vietu pārbaudes. Divos gadījumos konstatēti pārkāpumi, savukārt 16 gadījumos doti preventīvi norādījumi. Tāpat veiktas 102 pārbaudes publiskās vietās gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kopumā doti 20 preventīvi norādījumi, savukārt 34 gadījumos sākts administratīvais process par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem, stāstīja policijas pārstāve.

Savukārt februārī VP Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem kopumā reģistrēti 164 gadījumi un sākti 493 administratīvie pārkāpuma procesi.

Vaskāne atgādināja, ka mērķis nav sodīt cilvēkus, bet panākt, ka viņi ievēro ierobežojumus, lai pēc iespējas ātrāk visa sabiedrība varētu atgriezties normālā dzīves ritmā. Policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos ierobežojumus – nepulcēties. Tikai kopīgi sadarbojoties un attiecoties nopietni pret situāciju, ir iespējams to uzlabot, mazinot Covid-19 infekcijas izplatīšanos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī turpmāk policija uzraudzīs, lai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktie ierobežojumi gan dienas, gan nakts laikā. Jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm