tv3.lv

Policija uzsver nepieciešamību palielināt fotoradarus un netrafarētos policijas auto CSN mazināšanai

2021. gada 13. janvārī 20:40

Ceļu satiksmes negadījumu mazināšanas nolūkā jāpalielina fotoradarus un netrafarēto policijas auto skaits, jāuzlabo šoferu braukšanas kultūru un jāievieš zemāku soda punktu skaitu, uzskata policijā.

Pērn Latvijā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 132 cilvēki. Daudzas no šīm nāvēm izraisīja šoferu vieglprātība un pat apzināta agresivitāte pie stūres. Par spīti bargākiem sodiem ik gadu, Latvijā tomēr palielinās agresīvo autovadītāju skaits.

Pagājušajā gadā valstī reģistrēti gandrīz 19 000 ceļu satiksmes negadījumu. Vairumā gadījumu iemesls ir šoferu apzināta pārgalvība un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana. Valsts policijas veiktajā pētījumā secināts, ka agresīvākie braucēji ir vecumā no 18 līdz 34 gadiem

Autovadītāji šajā vecuma grupā protokolus par agresīvu braukšanu bieži vien saņem atkārtoti – turklāt soda kvītis tiem izraksta par 31 un vairāk kilometru stundā ātruma pārsniegšanu virs atļautā braukšanas ātruma. Policiju bažīgu rada arī tendence, ka rupji pārkāpēji arvien biežāk ir tikko vadītāja apliecību saņēmuši šoferi. Vienlaikus šiem recidīvistiem tendence ir arī nelietot drošības jostas, braukšanas laikā izmantot mobilo telefonu.

Novērojumi liecina, ka nosliece pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus nav nejaušība vai pārskatīšanās, bet gan apzināta rīcība. Ja 2016. gadā attiecīgajā vecuma grupā citi pārkāpumi un ātruma pārsniegšana bija līdzsvarā, tad piecus gadus vēlāk dominē ātruma pārkāpumi. Izteiktu vēlmi izlikt agresiju uz ceļa var redzēt šajās sniegotajās dienās. Piemēram, šīs nedēļas pirmajās divās darba dienās par agresīvu braukšanu sodīti 42 šoferi. Policijas veiktais pētījums gan atklāj, ka sodi pārgalvjus neaptur.

“Šī problēma ir gana būtiska, apdraud ne tikai pašus autovadītājus, bet arī līdzcilvēkus un savā ziņā iezīmē problēmu, ka cilvēki, kas piedalās ceļu satiksmē, ir normāli cilvēki savās ikdienas gaitās, bet, piesēžoties pie stūres, kļūs traki. Sodi par ātruma pārsniegšanu ir gana bargi, aicinu neeksperimentēt! Sodi ir no 80-160 eiro, ja mēs runājam par ātrumiem. Ātrumam pārsniedzot 40 un 50 kilometrus stundā salīdzinājumā ar atļauto ātrumu, tas jau nozīmē tiesību aizturēšanu,” sacīja Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Vienlaikus policija akcentē, – nepieciešama fotoradaru un netrafarēto policijas automašīnu skaita palielināšana. Izstrādāti arī priekšlikumi, kas uzlabotu autovadītāju braukšanas kultūru un situāciju uz valsts ceļiem. Piemēram, ieviest zemāku soda punktu skaitu, kad šoferim jau būtu jādodas uz uzvedības korekcijas mācībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai pievērstu autovadītāju uzmanību un aicinātu domāt gan par savu, gan citu ceļu satiksmes dalībieku drošību, Valsts policija uzsāk kampaņu ‘”Neskrien, kā traks!”. Kampaņas video šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm