Policija negrasās piedzīt līgumsodu par piegādātajām “brāķa” automašīnām

Valsts policija atdevusi 17 automašīnas pilnsabiedrībai “A26”, kas braucamos bija piegādājusi ar apšaubāmu dokumentāciju. Līgumsodu 60 000 apmērā par nepiemērotajiem auto likumsargi gan nevēlas piedzīt. Kā galvenais arguments minēts fakts, ka tiesvedība ieilgtu vairākus gadus, tikmēr iepirkums būtu paralizēts.

2017. gada 6. februārī 19:01

Pagājušajā gadā pēc auto piegādes atklājas pamatīgs skandāls – no auto ražotāja Francijā saņemts apliecinājums, ka policijai piegādātās automašīnas nav atbilstošas līgumā noteiktajām prasībām attiecībā uz izmešu sertifikātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skandāls izvērtās vēl plašāks. Janvārī policija paziņoja par vienpusēju atkāpšanos no auto piegādes līguma, pagājušajā nedēļā par līgumsoda aprēķināšanu vairāk nekā 60 000 eiro. Tagad lemts naudu no uzņēmēja tomēr nepiedzīt.

Foto: policijas auto

“Vērtējām potenciālo tiesvedība procesu. Noteicām, ka tas nebūs īsāks par 3 gadiem. Mēs nezinātu rezultātus trīs gadus, vajadzētu apstādināt nomas maksu. Nebūtu ne mašīnu, bet šobrīd pēc šīs vienošanās mēs varam izsludināt jaunu iepirkumu un cerēt, ka nākamgad brauksim ar jaunām mašīnām. Bet pilnībā atbilstošām,” norāda Valsts policijas pārstāve Renāte Fila.

Pilnsabiedrības “A26” pārstāvis Māris Īle, kurš šodien bija ieradies policijas autobāzē, gan par notiekošo runā ļoti izvairīgi. Viņš neatbildēja, vai pats, vai kāds no viņa darbiniekiem ir saukti uz pratināšanu. Lai gan piekritis auto ņemt atpakaļ, Īle neuzskata, ka viņa uzņēmums būtu krāpies. Esot dažādas notikušā interpretācijas, viņš uzsver.

Pērn policija noslēdza vairākus līgumus par 755 auto nomu uz pieciem gadiem. Kopējā summa bija 23 miljoni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm