tv3.lv

Policija gatava reaģēt, ja kāds publiski protestēs pret okupācijas pieminekļa nojaukšanu

Valsts policija ir gatava reaģēt, ja sestdien kāds neievēros aizliegumu doties gājienā vai piketēt pret Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanu.

28. maijā 12:36

Valsts policija mikroblogošanas vietnē “Twitter” brīdina, neskatoties uz aizliegumu doties gājienā vai piketā pret pieminekļa nojaukšanu, atsevišķas personas tomēr, iespējams, plāno nesankcionētas aktivitātes, tāpēc policija ir pilnā gatavībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Strādājam pastiprinātā režīmā un gatavi reaģēt uz jebkuriem attīstības scenārijiem,” apliecina policija.

Savukārt Pārdaugavā pie Uzvaras parka, no kurienes aktīvisti bija iecerējuši rīkot gājienu uz Brīvības laukumu, ap plkst.12 ir atnākuši apmēram desmit cilvēki, kuri šķietami mēģina saprast, vai iepriekš iecerētais pasākums reāli notiks vai nē, liecina aģentūras LETA novērojumi. Faktiski pikets vai gājiens nenotiek, un daži atnākušie cilvēki publiski viedokli nepauž. Notikuma vietā kuplā skaitā patrulē pārsvarā pašvaldības policijas darbinieki.

Kā ziņots, Administratīvā rajona tiesa piektdien lēma noraidīt Latvijas Krievu savienības (LKS) sūdzību par Rīgas domes lēmumu, ar kuru LKS aizliegts rīkot gājienu pret padomju pieminekļa Pārdaugavā iespējamo nojaukšanu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Administratīvā rajona tiesa pieņēma saīsinātas formas spriedumu, ar kuru noraidīja LKS pieteikumu un atstāja negrozītu Rīgas pilsētas izpilddirektora 25.maija lēmumu aizliegt pieteiktā gājiena norisi.

Pieteicējs Rīgas domes deputāts Miroslavs Mitrofanovs (LKS) vērsās Rīgas domē ar pieteikumu par gājiena rīkošanu no Uzvaras parka līdz Brīvības laukumam 28.maijā no plkst.12 līdz 15 ar mērķi paust protestu pret Latvijas valdošo partiju rīcību, iznīcinot pieminekļus, aizliedzot tradīcijas un mazākumtautību dzimtās valodas pielietošanu izglītībā. Ar tiesā pārsūdzēto lēmumu pieteiktā gājiena norise tika aizliegta, lai aizsargātu valsts demokrātisko iekārtu un sabiedrisko drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa, uzklausot administratīvā procesa dalībniekus un atzinuma sniegšanai pieaicinātās iestādes – Rīgas Pašvaldības policiju, Valsts drošības dienestu (VDD) un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldi, neguva pārliecību par pieteiktā pasākuma patieso mērķi un atzina, ka pārsūdzētajā lēmumā minētais apdraudējums ir konstatēts pamatoti.

Tiesas sprieduma motivācija tiks darīta zināma 13.jūnijā, kad būs pieejams pilns spriedums. Spriedumu varēs pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā viena mēneša laikā no pilna sprieduma sastādīšanas dienas.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Mitrofanovs, pasākuma pieteicēji jau pirms tiesas lēmuma bija plānojuši savu turpmāko rīcību. Gadījumā, ja tiesa lemtu par labu pasākuma neļaušanai, tika rosināts nekādas akcijas nerīkot.

Taču tas nenozīmējot, ka LKS apstāsies un vairs neplānos rīkot protesta pasākumus. Partija meklēšot ceļus un iespējas kā legāli paust 36% Latvijas iedzīvotāju viedokli, kas ir pret pieminekļa demontāžu, apgalvoja Mitrofanovs, piebilstot, ka minētais skaitlis esot iegūts “TNS Latvia” aptaujā.

Jau nākamnedēļ esot plānots pieteikt nākamo protesta pasākumu, kas plānots pēc divām nedēļām, teica politiķis.

Jau iepriekš ziņots, ka VDD, izvērtējot informāciju un ņemot vērā identificētos riskus, Rīgas pašvaldībai ieteica nesaskaņot 28.maijā LKS iecerēto akciju, kurā plānots protestēt pret padomju pieminekļa Pārdaugavā iespējamo nojaukšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā aģentūru LETA informēja VDD, informācijas analīze liecina, ka pieteiktā gājiena norise turpinātu vairot apdraudējumu demokrātiskajai valsts iekārtai, demokrātijas pamatprincipiem, nacionālās drošības interesēm, kā arī veicinātu sabiedrības šķelšanās tendenci.

LKS vēlējās 28.maijā rīkot protesta gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim, lai protestētu pret plānoto padomju pieminekļa nojaukšanu.

Pirmo protesta akciju LKS bija plānojusi sarīkot jau 13.maijā – dienā, kad Rīgas dome lēma par padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu. Arī toreiz VDD ieteica pasākumu nesaskaņot, ko Rīgas dome arī izdarīja. LKS atteikumu apstrīdēja tiesā, taču Administratīvajā rajona tiesā zaudēja.

Pilns spriedums par 13.maija tiesas lēmumu būs pieejams jūnija sākumā, pēc kura LKS varēs to pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm