tv3.lv

PMLP noraida, ka bēgļiem Muceniekos būtu nepieciešama papildu palīdzība un sabiedrības ziedojumi

2017. gada 24. jūlijā 7:48

Pagājušajā nedēļā no Grieķijas uz Latviju pārvietoti četri patvēruma meklētāji no Sīrijas. Kopumā līdz šim Latvija uzņēmusi 346 personas no kopējās kvotas – 531 personas.

Tikmēr patvēruma meklētāju sociālie mentori ziņo, – centrā “Mucenieki” trūkst daudzas elementāras lietas, kas šīm personām palīdzētu iziet sabiedrībā.

Par patvēruma meklētāju un bēgļu integrēšanu Latvijā atbildīgā biedrība “Patvērums – Drošā Mājā” novērojusi, – patvēruma meklētājiem centrā “Mucenieki” akūti pietrūkst apģērba un apavu. “Drošā Māja” aicina iedzīvotājus ziedot sieviešu vējjakas, lietusmēteļus, apakšveļu, sieviešu apavus no 36. līdz 40. izmēram. Aktuāla ir arī palīdzība grūtniecēm.

Sandra Zalcmane
Biedrības “Patvērums “Drošā Māja”” vadītāja

Piemēram, pamperi, kas varētu būt vairāk, un varētu noziedot. Tas pats ir arī grūtnieču drēbēm, jo tās, kas ir pašreiz, nav piemērotas, lai apģērbtos un dotos ārpus Muceniekiem. Mazajiem bērniem ratiņi ir nepieciešami. Vajadzīgas arī pārtikas preces bērniem – pusgadu veciem.

Patvēruma meklētājiem Muceniekos trūkstot arī dažādu izmēru vīriešu apavu un vasaras drēbju, gumijas pludmales čību. “Drošā Māja” aicina Latvijas iedzīvotājus ziedot drēbes un apavus arī 2 līdz 9 gadus veciem bērniem un arī pusaudžiem. Deficīts ir arī pieaugušo un bērnu lietussargi, un to trūkuma dēļ patvēruma meklētāji neesot spējuši atbraukt uz mācībām Rīgā.

Tikmēr Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), kas atbildīga par patvēruma meklētāju centru Muceniekos, skaidro, – nekādas problēmas ar preču trūkumu šeit neesot un arī sabiedrības ziedojumi neesot nepieciešami patvēruma meklētājiem.

Migrācijas lietu pārvalde tagad nodrošinot pietiekamā apjomā gan pārtikas pakas, gan arī tagad noslēgts līgums ar lietoto apģērbu preču veikalu Rīgā. Kopā ar sociālajiem mentoriem patvēruma meklētāji dodas tur bez maksas izvēlēties drēbes un apavus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Santa Jonāte
PMLP pārstāve

Vasaras sezonā uz vienu patvēruma meklētāju tiek piešķirti 25 eiro projekta ietvaros. Savukārt ziemas sezonā tie ir 50 eiro. Ņemot vērā, ka patvēruma meklētāji šajā centrā uzturas trīs mēnešus, tad šo pašu nepieciešamāko par ļoti zemām summām šajos veikalos var arī iegādāties.

Biedrība “Drošā Māja” tomēr akcentē, – bieži vien trūkstot vajadzīgo izmēru un tāpēc sabiedrības ziedojumi ir vajadzīgi. Taču PMLP iebilst, – nekādi lūgumi no pašiem patvēruma meklētājiem neesot dzirdēti, bet vajadzības gadījumā varot piesaistīt Svētā Jāņa palīdzību un Latvijas Sarkano Krustu.

Santa Jonāte
PMLP pārstāve

Ja rodas situācija, ka bērnu skaits pēkšņi pieaug, tad varbūt var izveidoties situācija, ka kaut kā trūkst, bet arī mēs neveidojam uzkrājumu, piemēram, ar bērnu ratiem, bet nepieciešamības gadījumā projekta ietvaros tiek iegādāti jauni. Līdz ar to nevarētu piekrist šim apgalvojumam, ka kaut kā trūkst un kāds nav nodrošināts.

Biedrībā “Drošā Māja” savukārt skaidro, – patvēruma meklētāji esot kautrīgi un, visticamāk, tāpēc baidās ko lūgt centra vadībai. Tikmēr sociālie mentori, kas ir patvēruma meklētāju uzticības personas, uzzina šo personu vajadzības detalizētā veidā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm