Pasaulē arvien populārāka kļūst plogošana. Plogot nozīmē skriet vai pastaigāties, pie reizes arī uzlasot atkritumus. Šī kustība radusies Zviedrijā pirms pieciem gadiem, bet pandēmijas apstākļos tā kļuvusi vēl aktuālāka un uzņem nebijušus apgriezienus.

Izrādās, Latvijā šobrīd jau pastāv vesela plogošanas komūna, kuras dalībnieki savā starpā regulāri apmainās ar pieredzi un idejām, kā šo procesu padarīt populārāku un efektīvāku. Kino entuziasts un plogotājs Sergejs Timoņins apgalvo, ka diemžēl katrā pastaigā vai skrējienā var atrast, ko ielikt līdzi paņemtajā atkritumu maisā, tāpēc – jo vairāk cilvēku būtu gatavi pievienoties ploginga kustībai, jo labāk visiem, –  tādā veidā mūsu apkārtējā vide būtu stipri vien sakoptāka. Sergejs arī pieļauj, ka mēslotājiem kļūtu neērti aiz sevis atstāt to, ko tie atstāj, ja sabiedrības aktivitāte sakopšanas ziņā būtu lielāka. Vairāk par plogošanu uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.