Pirmajā reģistrācijas dienā augsta atsaucība pieteikties vakcīnai pret Covid‑19

Piektdien, 5. februārī, kopš plkst. 10.00, kad tika uzsākta agrīnās pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19 līdz plkst. 19.00, vakcīnai pret Covid-19 pieteikušies jau vairāk nekā 21 000 iedzīvotāju un pirmajās interneta vietnes vietnē manavakcina.lv darbības stundās reģistrēties gribētāju bija tik daudz, ka sistēma to neizturēja un vietnes darbība bija apgrūtināta, līdz ar to atsaucība pirmajā dienā – augsta, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 5. februārī 20:20

Portāls manavakcina.lv darbu sāka šodien plkst. 10.00, taču jau pirmajās minūtēs pēc vietnes atvēršanās bija vērojama apgrūtināta tās darbība. Ikviens, kurš vēlējās pieteikties potei pret Covid-19, atdūrās pret uzrakstu, ka lielā lapas apmeklējuma dēļ būs jāuzgaida rindā. Gaidīšanas laiks bija mērojams no dažām minūtēm līdz pat vairākām stundām. Vakcinācijas projekta birojā skaidro, ka problēmas radās, jo pirmajās minūtēs iedzīvotāji vēlējušies potēm pieteikties ar intensitāti 3000 cilvēku ik minūti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Atsaucība bijusi milzīga. Diemžēl sistēmas nav izturējušas šo milzīgo atsaucības testu, tas ir jāatzīst,” atzīst Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore Ieva Stūre. Lasi vēl: Vietnes www.manavakcina.lv darbība ir atjaunota

Vietnes manavakcina.lv jaudas esot bijušas pietiekošas, taču pievīlis portāls Latvija.lv, caur kuru notiek autorizācija. Dienas laikā Latvija.lv resursi tika palielināti, taču manavakcina.lv radītā noslodze uz brīdi paralizēja arī citu pakalpojumu pieejamību. Lasi vēl: Lielās intereses dēļ vietnē “manavakcina.lv” izveidojusies “gara rinda”

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktora vietnieks elektroniskās pārvaldes jautājumos Edgars Cīrulis stāsta, ka rindā krājās dažādi pieteikumi, kas radīja lielu noslodzi. Un tā rezultātā valsts vienotās pieteikšanās modulis, kas ir integrēts vairāk nekā 70 portālos, pārstāja darboties.

Taču, neraugoties uz sākotnējām problēmām, vakcīnai pret Covid-19 pieteikušies jau vairāk nekā 21 000 iedzīvotāju. Veselības ministrs Daniels Pavļuts gan aicina ar reģistrāciju nesteigties, lai vienotu sistēmu nenoslogotu. “Noteikti nav pamata uztraukumam, ka būtu kaut kas nokavēts. Visus interesantus aicinām pirmajās dienās nedrūzmēties un mierīgi pieteikties vēlāk februārī, jo mēs plānojam šo pieteikšanās rindu, jauktā secībā, veidot katra kalendārā mēneša ietvaros,” sola ministrs.

Arī VM atgādina, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs var izmantot jau pirmo no četriem plānotajiem pieteikšanās veidiem un paust savu vēlmi vakcinēties. Pieteikumus aizpildījuši gan gados jaunāki, gan vecāki Latvijas iedzīvotāji. Iedzīvotāji aicināti nesteigties reģistrēt savus pieteikumus pirmajās vietnes darbības dienās, bet izmantot turpmākās dienas nesteidzīgai pieteikuma aizpildīšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VM atgādina, ka vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga. Visus februārī saņemtos pieteikumus apstrādās pēc nejaušības principa. Joprojām prioritāri pirmos potēs mediķus, sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, seniorus un citas iedzīvotāju grupas, jo viņu dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta. Taču, agrīnā reģistrēšanās dod priekšroku savā grupā. Piemēram, brīdī, kad sāksies plašāka iedzīvotāju vakcinēšana, atlasot ar nejaušības principu, pirmie poti saņems vietnē reģistrējušies iedzīvotāji.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore Ieva Stūre

“Šis rīks ļoti labi palīdzēs plānot vakcinācijas punktus, to noslodzes. Palīdzēs saplānot, kur ir lielākais pieprasījums. Rīgā vai Jelgavā. Sistēma sašķiros pieteikumus pēc tā, kurā brīdī ir atnākušas vakcīnas, kāda ir vakcinācijas kabinetu noslodze. Un, attiecīgi, pēc tā aprēķinās, kurā brīdī cilvēkam būtu jāierodas uz vakcināciju.”

Katram iedzīvotājam, pienākot rindas kārtai, atnāks īsziņa ar norādītu vietu un laiku, kur vakcīnu var saņemt. Vizīti varēs trīs reizes pārcelt. Pēc tam vakcīnu atdos citam.

Padomāts arī par tām iedzīvotāju grupām, kuras ar interneta lietošanu ir uz “tu”. No nākamās nedēļas iepriekšējai pieteikšanai atvērs tālruņa līniju un potēm varēs reģistrēties, arī zvanot uz tālruni 8989.

Manavakcina.lv ir Veselības ministrijas izveidota mājaslapa iedzīvotāju reģistrācijai vakcinēšanai pret Covid-19. Uzzini vairāk par vietni šeit: Piektdien darbību sāks vakcīnas pret Covid-19 agrīnās pieteikšanās vietne manavakcina.lv

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm