Pilsētvides eksperti kaļ plānus, kā Pārdaugavu pārvērst par studentu un inovāciju centru

Pilsētplānošanas eksperti šonedēļ kala plānus, kā Rīgas Pārdaugavu pārvērst par studentu un inovāciju centru, kas piesaistītu gudrākos prātus no visām Baltijas valstīm.

2017. gada 9. decembrī 21:01

Par piemēriem tiek piesaukti Rietumeiropas studentu pilsētu centri, tā dēvētie “kampusi”. Tiesa, šīs vīzijas atduras pret daudzām praktiskas dabas problēmām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ne tikai labi profesori un modernas tehnoloģijas, bet arī apkārtējā vide, studentu pilsētas īpašā atmosfēra un sakārtotā infrastruktūra, – šādi izskatās studentu dzīve Dānijā – vienā no pasaules attīstītākajām valstīm, kas milzu resursus iegulda tieši augstākajā izglītībā.

Sapnis par studentu pilsētu, kas būtu Pārdaugavā, ir arī pašmāju pilsētplānotājiem. Nākotne izskatās daudzsološa. Latvijas Universitāte attīsta akadēmisko centru Torņakalnā, Rīgas Tehniskā Universitāte iegulda ievērojamus līdzekļus sava kompleksa modernizācijā Ķīpsalā. Latvijas augstskolas ar katru gadu piesaista arvien vairāk studentu no ārzemēm.

Tiesa, sapnis par intelektuālās izcilības kalvi Daugavas kreisajā krastā atduras pret praktiskas dabas jautājumiem. Pirmkārt, izmaksas, otrkārt –  sadarbība universitāšu starpā, kas savā starpā konkurē par studentu piesaisti.

Dace Grīnberga
Ieviešanai ir vajadzīga nauda. Tad nonākam

Rīgas plānošanas reģiona pārstāvestrupceļā – ko darīt? Ja nav naudas, neplānot? Vai plānot bez naudas?

Lai sasniegtu Rietumvalstu inovatīvo studentu pilsētu latiņu, būs nepieciešamas desmitgades, taču darbs jāsāk jau tagad, kaut vai tikai diskusiju līmenī, uzsver eksperti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm