tv3.lv

“Piģermiģeri” Nacionālajā teātrī – pirmizrādi piedzīvo iestudējums “Trīne”

Pavasarim raksturīgā nebēdnība iezagusies Nacionālajā teātrī – režisors Elmārs Seņkovs piedāvā aktieriem izspēlēties un skatītajiem izsmieties izrādē “Trīne”.

2017. gada 11. maijā 19:21

Tā ir Rūdolfa Blaumaņa luga, ko pirms simt gadiem kritiķi neuzņēma ar sajūsmu, taču joki un lugas pamatstāsts spējis izdzīvot cauri laikiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Joki, dauzīšanās un ”piģermiģeri” uz Nacionālā teātra skatuves – Rūdolfa Blaumaņa joku lugu “Trīnes grēki” režisors Elmārs Seņkovs iestudējis vēl jokaināku, izmantojot itāļu delartiskās komēdijas un pat klaunādes stilu. Izrādes darbība notiek Lielbērzos un Mazbērzos, bet šoreiz latviešu sēta nav piesaistīta konkrētam laikam – ir tikai spilgti tēli, raksturi un grimi.

Foto

Pirms 120 gadiem tapusī luga jokojoties izspēlē mūžseno tematu par mīlestību. Mīlēt gribas visiem, īpaši kalpu meitai Trīnei, kam ar mīlestības atrašanu nevedas un viņa dažādiem paņēmieniem mēģina dabūt kāroto – precinieku.

Skatuve atgādina latviešu modernisma mākslinieka Romana Sutas daiļradi – izmantotas visas varavīksnes krāsas no latviešu segām un brunčiem, noraidot mītu par latviešu pelēko un pasteļtoņiem. Ekspresīvie tēli, Balkānu mūzikas ritmi, sengrieķu un arābu tērpu motīvi – Bērzu saimju pasaule parādīta savdabīga.

Seņkova kontā ir jau vairāki Blaumaņa darbu iestudējumi – režisoru klasiķis saista ar talantu sadzīviskas ainas pārvērst drāmās un vienlaikus viegli pasmieties par cilvēku vājībām.

”Blaumanis man vienmēr ir kā skolotājs. Ar viņu vienmēr ir interesanti satikties, tomēr viņš ir mūsu – latviešu – klasiķis. Un kāpēc izvēlēties ārzemju literatūru, ja mums ir savi komiķi,” par izvēli iestudēt “Trīni” atklāj režisors Elmārs Seņkovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dauzonīgā Trīne pirmizrādi piedzīvo šovakar un rītvakar. Vairāk par lugu uzzini video.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm