Piešķir valsts atbalstu pašvaldībām atlīdzības palielināšanai aprūpētājiem pansionātos

Valdība šodien lēma piešķirt valsts atbalstu pašvaldībām atlīdzības palielināšanu aprūpētājiem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

17. janvārī 13:20

Labklājības ministrijas izstrādātais noteikumu projekta mērķis ir nodrošināt, ka valsts atbalstu saņem tās pašvaldības, kas savās dibinātajās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās (SAC) vai SAC, no kuras pērk pakalpojumu, cenas ietvaros, nodrošina aprūpētāju un vecāko aprūpētāju mēnešalgu, kas pārsniedz minimālo mēnešalgu. Tas nepieciešams, lai novērstu risku, ka aprūpētāju trūkuma dēļ, netiek apmierināta SAC dzīvojošo personu pamatvajadzība pēc aprūpes, skaidro LM.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai risinātu jautājumu ar aprūpes personāla trūkumu, noteikumu projekts paredz valsts atbalstu pašvaldībām pakalpojumu izdevumu segšanai, kas ietver aprūpētāju atalgojuma paaugstināšanu vai jau noteiktās atlīdzības aprūpētājiem līmeņa saglabāšanu 2023.gadā. Tas attiecas uz aprūpētajiem, kuriem profesionālā pieredze amatā ir no viena līdz trim gadiem un mēnešalga ir noteikta vismaz 629 eiro mēnesī, kā arī tiem, kuriem profesionālā pieredze amatā ir ilgāka par trim gadiem un kuriem mēnešalga noteikta vismaz 662 eiro apmērā.

Tāpat tas attiecas uz vecākajiem aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir no viena gada līdz trim gadiem un mēnešalga ir noteikta vismaz 674 eiro mēnesī, kā arī tiem, kuriem pieredze amatā ir ilgāka par trim gadiem un mēnešalga ir 709 eiro.

LM norāda, ka noteikumu projekts attiecas arī uz tiem aprūpētājiem un vecākajiem aprūpētājiem, kuriem noteiktā piemaksa par darbu, kas saistīta ar īpašu risku, ir noteikta 25% apmērā no iepriekš minētajām mēnešalgām.

Ja pašvaldība nodrošina, ka tās dibinātajā SAC vai SAC, no kura tā pērk pakalpojumu, tiek izvirzīta kvalitātes prasība attiecībā uz aprūpētāju, vecāko aprūpētāju mēnešalgām, kas iepriekš minētas, pašvaldība 2023.gadā var saņemt valsts atbalstu pakalpojumu izdevumu segšanai 23 eiro apmērā uz vienu klientu mēnesī.

Savukārt, ja pašvaldība nodrošina, ka tās dibinātajā SAC vai SAC, no kura tā pērk pakalpojumu, tiek izvirzīta kvalitātes prasība attiecībā uz aprūpētāju, vecāko aprūpētāju mēnešalgām, kas noteikts iepriekš tekstā minētajā apjomā un piemaksas apmēru par darbu, kas saistīts ar īpašu risku, tad valsts sniedz atbalstu pašvaldībai pakalpojumu izdevumu segšanai 2023.gadā 111 eiro apmērā uz vienu klientu mēnesī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm