Piektdien novērsts 71 personas mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu

Valsts robežsardze piektdien novērsusi 71 personas mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts robežsardzē.

2021. gada 14. augustā 13:05

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturētas 245 personas.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēta viena persona. Šai personai robežsargi neliedza šķērsot robežu dēļ humāniem apsvērumiem, proti, sievietei bija acīmredzamas invaliditātes pazīmes. Patlaban nav ziņu vai sieviete lūgs patvērumu Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šī ir arī vienīgā persona, kas aizturēta par robežas nelikumīgu šķērsošanu kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas 11.augustā.

Šogad kopumā aizturēti 353 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi. Lielākā daļa personas aizturētas augustā, norādīja robežsardzē.

Lielākā daļa aizturēto nogādāti patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, jo pieprasījuši patvērumu Latvijā.

Jau ziņots, ka valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, otrdien nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm