tv3.lv

Pieaugot saslimstībai ar gripu, epidēmijas slieksnis pārsniegts arī Valmierā un Jūrmalā

Pieaugot saslimstībai ar gripu, epidēmijas slieksnis pagājušajā nedēļā pārsniegts vēl divās lielajās pilsētās – Valmierā un Jūrmalā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.

2019. gada 19. decembrī 21:40

Gripas epidēmiju izsludina, ja vienā no monitoringa teritorijām saslimstības intensitāte vienas nedēļas laikā pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Pašlaik jau četrās monitoringa teritorijās gripas intensitāte pārsniegusi minēto robežu, savukārt vēl trīs pilsētās tā ir pietuvojusies epidēmijas robežai. Liepājā aizvadītajā nedēļā bijuši 97,3 gadījumi, Daugavpilī – 91,7 gadījumi un Jēkabpilī – 85,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, liecina SPKC dati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gripas gadījumi aizvadītajā nedēļā ambulatorajās ārstniecības iestādēs reģistrēti visās administratīvajās teritorijās, izņemot Ventspili, kur gan viens pacients ir stacionēts ar gripas infekciju. Kopā aizvadītajā nedēļā konstatēti 243 saslimšanas gadījumi, savukārt vēl nedēļu iepriekš – 114 gadījumi. Turpretim attiecīgajā nedēļā iepriekšējā gripas sezonā kopā tika konstatēti vien 23 gripas gadījumi.

SPKC statistikas dati liecina, ka biežāk ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām un gripu līdz šim slimojuši bērni vecumā līdz 14 gadiem. Pēdējā nedēļā īpaši pieauga saslimstība bērniem piecu līdz 14 gadu vecumā.

Tomēr pneimoniju gadījumu skaits aizvadītajā nedēļā samazinājies – ambulatorajās iestādēs kopumā vērsušies 29 pacienti, bet kopējā saslimstības intensitāte aizvadītajā nedēļā bija 27,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. SPKC norāda, ka tas ir mazāk nekā iepriekšējās sezonās šajā laika periodā.

Kā norāda SPKC, vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Tāpēc SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā, uzsver SPKC speciālisti, piebilstot, ka arī veselības aprūpes darbiniekiem ieteicams būt vakcinētiem, lai aizsargātu savus pacientus un sevi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm