Pie Latvijas robežpārejas punktiem plīvos valsts karogs! Projektu plāno īstenot līdz 4. maijam

Saeima ceturtdien, 11. janvārī, konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredzēs septiņu jaunu karogu mastu izveidi un karogu novietošanu vairākos Latvijas robežpārejas punktos.

2018. gada 11. janvārī 10:59

Grozījumus, ko sākotnēji rosināja nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), virzījuši visas koalīcijas pārstāvji. Likumprojekts arī paredz noteikt Iekšlietu ministriju (IeM) kā atbildīgo institūciju par to, lai Latvijas valsts karogs tiktu pastāvīgi novietots Latvijas robežkontroles punktos un robežpārejas punktos uz valsts galvenajiem ceļiem, kā arī Latvijas robežkontroles punktos un robežpārejas punktos pie ēkām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veicot grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, valsts budžetā būs jāatvēl līdzekļi karogu mastu izveidei un karogu uzturēšanai, teikts likumprojekta anotācijā. Politiķi prognozē, ka izmaiņām būs pozitīva ietekme uz sabiedrību, jo tās stiprināšot piederības sajūtu Latvijai un veicināšot uzticēšanos valsts varas institūcijām.

Grozījumu mērķis ir precizēt vietas, kur Latvijas valsts karogs būtu pastāvīgi jānovieto. Līdz ar Latvijas pievienošanos Šengenas zonai kopš 2007.gada mainījās faktiskā situācija uz Latvijas-Lietuvas un Latvijas-Igaunijas robežas. Ja pirms pievienošanās Šengenas zonai šajos robežkontroles punktos atradās ēkas, kuras apsaimniekoja IeM institūcijas, tad pēc pievienošanās daudzas no šīm ēkām tika privatizētas vai palika neizmantotas, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Ņemot vērā, ka likuma grozījumu īstenošana var prasīt laiku, paredzēts pārejas periods līdz 2018.gada 4.maijam. Likumprojekts nav saistīts ar iniciatīvu, saskaņā ar kuru AB dambī novietots masts ar Latvijas karogu, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja nacionālajā apvienībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm