tv3.lv

Petraviča: Sociālās aprūpes centri ir pilnībā gatavi sākt klientu un darbinieku vakcinēšanu

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) nosūtījusi vēstuli veselības ministram Danielam Pavļutam, kurā tostarp aicina pēc iespējas ātri sniegt informāciju, kad tiks sākta vakcinācija sociālās aprūpes institūcijās, kuras ir pilnībā gatavas sākt klientu un darbinieku vakcinēšanu, informēja labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

2021. gada 9. februārī 14:21
Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV)

“Sociālās aprūpes centri ir pilnībā gatavi sākt klientu un darbinieku vakcinēšanu. Šobrīd vienīgais, kā trūkst, ir vakcīnas. Aicinu Veselības ministriju (VM) iespējami ātri informēt, kad tiks sākta vakcinācija institūcijās, un sniegt detalizētu skaidrojumu par “AstraZeneca” vakcīnas efektivitāti dažādām vecuma grupām. Nenodrošinot oficiālu informāciju par vakcīnas efektivitāti un iedarbību, plašsaziņas līdzekļi publicē pretrunīgas ziņas, kā rezultātā institūcijās veidojas negatīva attieksme pret šo vakcīnu un sekojoši – samazinās vakcinējamo personu skaits.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakcinācijas projekta biroju komunikācijas stratēģijas ietvaros ministre aicina maksimāli ātri organizēt izglītojošas aktivitātes, kā arī izstrādāt informatīvos materiālus par vakcināciju, ņemot vērā institūciju klientu funkcionālos traucējumus  – redzes, dzirdes problēmas, psihiskas saslimšanas, intelektuālās attīstības traucējumus u.c. – un organizēt informatīvus pasākumus ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem.

Lasi vēl: Sociālās aprūpes centros konstatē nepietiekamu darba izpildes kontroli visos līmeņos

Petraviča uzsver, ka Labklājības ministrija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu ir veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās sāktu vakcināciju. Tostarp ir sagatavoti vakcinējamo personu, tostarp darbinieku un klientu, vārdiskie saraksti, kas iesniegti vakcinēšanas pakalpojumu sniedzējam – atbildīgai vakcinācijas iestādei.

Turpmāka saziņa par vakcinācijas datumu un laiku, vietu un vakcinējamo skaitu notiks starp institūciju un tai nozīmēto vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju.

Iepazīsties arī ar šo informāciju: Covid-19 smagi skāris sociālās aprūpes centrus; Petraviča noraida pārmetumus par novēlotu rīcību

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm