tv3.lv

Koalīcija konceptuāli vienojusies par 200 eiro atbalsta izmaksu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti

Koalīcija konceptuāli vienojusies par 200 eiro atbalsta izmaksu daļai pensionāru un cilvēkiem ar invaliditāti, šodien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes žurnālistiem pauda valsts amatpersonas.

2021. gada 22. februārī 20:00

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) žurnālistiem apstiprināja, ka koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē turpinājās diskusija par tām iedzīvotāju grupām, kurām vēl būtu nepieciešams atbalsts saistībā ar Covid-19 izraisīto krīzi. Šādu cilvēku atbalstam valsts kopumā plāno novirzīt 100 miljonus eiro no ekonomikas stimula pakotnes 500 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV)

“Lielākā grupa, kas iezīmējas, tās ir personas, kas saņem vecuma, invaliditātes un apgādnieka zaudējuma pensiju un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu. Šiem cilvēkiem ir nepieciešams atbalsts saistībā ar valstī jau ilgāku laiku – turpat gadu – plosošos pandēmiju. Cilvēki novēloti saņem medicīnisko palīdzību, līdz ar to ir papildu izdevumi, iegādājoties medikamentus. Seniori un personas ar invaliditāti ir arī riska grupā saslimt ar Covid-19, līdz ar to, rūpējoties par savu veselību, šīs grupas iegādājas arī imūnsistēmu spēcinošos līdzekļus, dezinfekcijas līdzekļus, maskas, kā arī ir stipri ierobežota palīdzība, ko viņi varētu saņemt no tuviniekiem un bērniem.”

Petraviča teica, ka vienkāršākais veids, kā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra senioriem un personām ar invaliditāti varētu izmaksāt pabalstu, ir, nosakot konkrētu atbalsta summu, kas varētu būt 200 eiro. Atlicis vēl vienoties par detaļām, piemēram, par pensijas apmēru, līdz kādam pabalsts tiktu izmaksāts.

No Petravičas teiktā izriet, ka pilnīgi visiem pensionāriem valsts nevarēs izmaksāt Covid-19 krīzes atbalstu, jo atbalsts ir jāatlicina arī personām ar invaliditāti. “Ideālā variantā, ja mēs varētu izmaksāt [atbalstu] pilnīgi visiem, kas saņem pensijas un pabalstus, bet, tā kā ir vēl pieteiktas grupas – pieaugušas, kopjamas personas ar invaliditāti, kuru kopumā valstī ir 16 000, un bērni ar īpašo kopšanu, kas ir 2500… Mūsu priekšlikumu atbalstījusi arī Latvijas Pensionāru savienība un apvienība “Apeirons”,” teica labklājības ministre.

Petraviča teica, – lai izmaksātu atbalstu visiem pensiju un pabalsta saņēmējiem, ir nepieciešami 115 miljoni eiro un papildus vēl četri miljoni eiro personām ar invaliditāti, kam ir īpašā kopšana. Līdz ar to koalīcija apsver noteikt pensijas apmēru, līdz kādam izmaksājams atbalsts. Lasi vēl:Visdrīzāk 200 eiro pabalstu pensionāriem rosinās piešķirt, nosakot konkrētu pensijas slieksni

Tādējādi atbalsta izmaksa pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti nebūs sarežģīti administrējama un šo atbalstu šiem cilvēkiem varētu sākt izmaksāt aprīlī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa teica, ka šonedēļ turpināsies diskusijas, lai pabalsta izmaksā būtu iespējams nonākt pie gala rezultāta saistībā ar pabalsta izmaksu un cerams, ka nākamnedēļ tiks izstrādāts likumprojekts, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izmaksāt atbalstu.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) teica, ka sanāksmes galvenais jautājums bija ekonomikas stimula pakotnes piešķiršana 500 miljonu eiro apmērā, no kuriem apmēram 200 miljoni eiro ir paredzēti ģimenēm ar aprūpē esošiem bērniem, vēl 100 miljonus eiro iecerēts atvēlēt citām sabiedrības grupām, kurām būtu vajadzīgs šāds atbalsts, vēl 200 miljoni eiro būs paredzēti infrastruktūras attīstības projektiem, ar mērķi palielināt nodarbinātību. Lasi par šo vairāk šeit: Koalīcija vienojas novirzīt vēl 500 miljonus eiro pabalstiem un infrastruktūras attīstībai

NA politiķis Imants Parādnieks apstiprināja, ka viens no galvenajiem šīs dienas sēdes tematiem bija valsts plānotais atbalsts senioriem un personām ar invaliditāti. “Visi valdību veidojošie partneri ir vienojušies par to, ka tām grupām, par kurām ir vairākkārtīgi runāts – senioriem un personām ar invaliditāti – tiks sniegts atbalsts.” Būtiski vienoties, kā vislabāk izmaksāt atbalstu, lai tas būtu mērķēts.

“Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Marija Golubeva apstiprināja, ka koalīcija ir konceptuāli vienojusies par atbalstu Covid-19 krīzē cietušajiem pensionāriem un invalīdiem. Viņa teica, ka, “Attīstībai/Par!”  ieskatā, ir vairāk jākoncentrējas uz atbalsta piešķiršanu mazo pensiju saņēmējiem, bet frakcija ir atvērta diskusijām ar koalīcijas partneriem un sociālajiem partneriem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm