tv3.lv

Pētnieki: Krievijas “maigā vara” – ciniski meli un propaganda

Austrumeiropas politikas pētnieki šonedēļ publiskoja savu jaunāko pētījumu par Krievijas īstenotās propagandas ietekmi uz Baltijas valstu un arī Latvijas iedzīvotājiem.

2014. gada 28. septembrī 20:35

Un tas atklāj daudz skaudrāku patiesību par to, ko nepiedodami bieži dēvējām par “maigo varu” – tā ir nevis maiga, bet ciniska, un tiek īstenota ar melu un propagandu ziņās, izmantojot sev lojālus medijus un it kā nevalstiskās organizācijas, bet to saturs ir klaji antirietumniecisks, kas noved pie iekšpolitiskas spriedzes un sabiedrības šķelšanās. Un šī Krievijas īstenotā politika jau ir iedarbojusies daudz plašākā reģionā – tā intervijā LNT ziņām norādīja The Economist apskatnieks Edvards Lūkass, kas šonedēļ viesojās Rīgā:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Uzskatu, ka ir ļoti svarīgi, lai jūs paliktu pro-rietumnieciski, bet Krievija Centrāleiropā ir parādījusi pārsteidzošu spēju agrāk pro-rietumnieciskas valstis padarīt par Krievijas pakalpiņiem. Paskatieties, kas notiek Bulgārijā, Ungārijā, Čehijā, Slovākijā. Šīs četras valstis – īpaši čehi un slovāki, kuri iepriekš bija ļoti uzticīgi transatlantiskajām saitēm – tagad mēs redzam, ka viņi pretojas sankcijām pret Krieviju, netīra nauda no Krievijas plūst viscaur viņu politikai, viņi veic jaunus enerģētikas projektus ar Krieviju, netērē naudu aizsardzībai.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm