Pētniece: Algu jautājums joprojām ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki aizbrauc no Latvijas

Emigrācijas rādītāji Latvijā saglabājas stabili negatīvi, intervijā  LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadošā pētniece, asociētā profesore Inta Mieriņa.

2019. gada 11. februārī 10:24

Vienlaikus pētniece norāda, ka algu jautājums joprojām ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki no Latvijas aizbrauc.

“Paši diasporas pārstāvji saka, – vispirms risiniet jautājumus, kas aktuāli jebkuram Latvijas iedzīvotājam uz vietas – algu jautājums, sociālais nodrošinājums. Mēs redzam aptaujās, ka ir daļa sabiedrības, kas ir vīlusies Latvijā, politiskajos procesos, korupcijā. Ir daļa, kas aizbrauc studēt, un diemžēl daļa paliek ārzemēs, jo šī vide, atgriežoties atpakaļ, nešķiet vairs pieņemama. Ir daļa, kas aizbrauc uz apprecas, ir tādi, kas vēlas gūt jaunu pieredzi, ir daļa, kas aizbraukuši kredītu sloga dēļ,” skaidro pētniece un akcentē, ka motīvi aizbraukšanai no Latvijas ir dažādi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai apzinātu esošos un nākotnē gaidāmos demogrāfijas izaicinājumus un veidotu zināšanās balstītu demogrāfijas politiku, pirmdien, 11. februārī, Rīgā, Lielajā Ģildē, notiks Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā konference “Demogrāfiskie izaicinājumi: no zināšanām uz rīcību!”.

Latvijas un ārvalstu eksperti diskusijās ar lēmumu pieņēmējiem meklēs Latvijai piemērotākos risinājumus, analizēs demogrāfiskos izaicinājumus migrācijas, darba spēka trūkuma un novecošanās jomās un stiprinās komunikāciju starp pētniekiem un politikas veidotājiem.

Zema dzimstība, augsti mirstības un emigrācijas rādītāji Latviju ierindo straujāk izzūdošo nāciju saraksta augšgalā. Lai apzinātu pieejamo un nepieciešamo analītisko bāzi demogrāfijas jautājumu risināšanā, augsta līmeņa politikas veidotāju diskusijā piedalīsies arī dažādu jomu zinātnieki – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), Eiropas Komisijas un Eiropas Komisijas Kopējā pētniecības centra pārstāvji, Londonas Ekonomikas augstskolas profesors Ašgars Zaidi (Asghar Zaidi), LU profesors Mihails Hazans, demogrāfs Ilmārs Mežs u.c.

Konference tiek rīkota Eiropas Komisijas Kopīgā pētniecības centra (JRC) programmas “Zinātne satiekas ar parlamentiem” ietvaros.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm