Pētījums: līdz 23% Latvijas iedzīvotāju izslimojuši Covid‑19

Covid-19 Latvijā izslimojusi teju ceturtā daļa jeb 23% iedzīvotāju, bet daudzi par to nemaz nav nojautuši, par jauna pētījuma rezultātiem vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 1. septembrī 20:20

Nesenā pētījumā, kura mērķis bija noteikt antivielas pret Covid-19 vīrusu izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū, analizēti 5751 respondenta dati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pētījuma sākotnējie rezultāti liecina, ka nozīmīgi biežāk, paši to nezinot, Covid-19 infekciju pārslimojuši bērni vecumā līdz 10 gadiem, Latgales reģiona iedzīvotāji, personas ar lielāku mājsaimniecības locekļu skaitu, sociālās aprūpes iestāžu klienti un darbinieki.

Tāpat starp saslimušajiem bieži bija mājsaimnieces, skolēni, studenti, militārā dienesta pārstāvji, skaistumkopšanas nozares darbinieki, personas ar zemāku izglītības līmeni, slimnieku kontaktpersonas, kā arī personas, kuras tic sazvērestības teorijām par Covid-19 vai slimības riskus novērtē kā zemus.

Uga Dumpis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs

“Pētījuma rezultāti parāda, ka cilvēku skaits, kas ir pārslimojuši, ir neliels, salīdzinot ar citām valstīm. Mums šī imunitātes līmenis ir ļoti zems! Jāvakcinējas vairāk nekā citās valstīs.”

Nepatīkams pārsteigums – cik augsta šī prevelence bija Latgalē, salīdzinot ar citiem reģioniem 2,3 līdz pat četras reizes augstāka nekā Kurzemē, kas vēlreiz parāda iespējamo informatīvās telpas atšķirību pret pandēmiju Latvijā.

Epidemiologs brīdina, – līdz ar skolas sezonas sākumu un rudeni saslimušo skaits pamatīgi pieaugs. Vienīgais veids, kā to apturēt, ir steidzami vakcinēties tām iedzīvotāju grupām, kas vēl to nav izdarījušas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uga Dumpis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs

“Mūsu problēma ir zemā vakcinācijas aptvere, pietrūkst vismaz 20% populācijas, kas nav vakcinējušies, līdz ar to vēlreiz gribētu aicināt vecākus, arī pašus skolēnus, kas var vakcinēties – vakcinācijas aptvere būs galvenais, kas nodrošinās drošas skolas. Vienalga, ko ieviest, maskas, ventilācijas, pie augstas saslimstības tas nepalīdzēs!”

Premjers Krišjānis Kariņš vakcinācijas zemo aptveri šorīt raidījumā “900 sekundes” skaidroja ar plašo dezinformāciju.

Lasi vēl: Kariņš vakcinācijas pret Covid-19 zemo aptveri Latvijā skaidro ar plašo dezinformāciju

Tikmēr infektologi mudina politiķus rīkoties aktīvāk, brīdinot, ka bez apjomīgas vakcinācijas apjomu audzēšanas slimnīcas jau atkal būs pilnas ar Covid-19 sasirgušajiem un var pietrūkt darba roku atsevišķās nozarēs, kas var radīt pamatīgu triecienu ekonomikai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm