Pētījums: 47% autovadītāju mēdz braukt ar bojātu vējstiklu

Gandrīz katrs autovadītājs vismaz reizi dzīvē ir saskāries ar situāciju, kad kaut kādu apstākļu dēļ tiek bojāts automašīnas vējstikls. Nereti bojājums nav braukšanai traucējošs, bet bieži vien tas ir tāds, ar kuru nav iespējams iziet automašīnas tehnisko apskati. Pētījumā noskaidrots, cik daudz autovadītāju mēdz braukt ar bojātu vējstiklu.

2021. gada 27. septembrī 10:50

Pētījumā atklājies, ka 47% autovadītāju mēdz braukt ar bojātu vējstiklu, savukārt 41% to darījuši īslaicīgi. 3% norādījuši, ka nekad nav braukuši ar bojātu vējstiklu, liecina “GO atbildīgas braukšanas indeksa” dati. Pētījums atklāj, ka vīrieši ar bojātiem vējstikliem brauc biežāk – ar šādu auto defektu īslaicīgi braukuši 51% vīriešu un 29% sieviešu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vecumā no 18 līdz 29 gadiem ar bojātu auto vējstiklu braukuši 47% autovadītāju, no 30 līdz 39 gadiem – 46%, no 40 līdz 40 gadiem – 43%, no 50 līdz 59 gadiem – 46%, bet no 60 līdz 74 gadiem – 53%.

“Bojājumus parasti rada priekšā braucošās automašīnas mestais akmens, tāpēc labākais, ko varam darīt, – ievērot distanci un nebraukt pārāk ātri, jo, pat braucot ar ātrumu 60 km/h, akmens, ko pacels kāds pretimbraucējs, visticamāk, radīs stikla bojājumus, bet, ja tas lido ar inerci no priekšā braucošās mašīnas riteņa, sekas būs bēdīgas. Ja tuvojas pretim braucošs auto, labāk piebremzēt un censties tam braukt garām iespējami atstatus,” iesaka Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks.

Apzinīgākie autovadītāji ir Latgalē – šajā reģionā 43% norādījuši, ka ir braukuši ar bojātu vējstiklu, Rīgā – 44%, Zemgalē – 48%, Pierīgā – 50%, Kurzemē – 51%, bet Vidzemē – 52%.

“GO atbildīgas braukšanas indekss” ir bezalkoholiskā alus “GO” pētījums, kas tapis sadarbībā ar Drošas braukšanas skolu un pētījumu centru “Norstat”. Pētījumā, kas veikts maijā, piedalījās 1007 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm