tv3.lv

Pērn saņemti gandrīz 500 ziņojumi par bērnu tiesību pārkāpumiem

Aizvadītajā gadā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta (BTAD) inspektori saņēmuši un izskatījuši 474 iesniegumus un sūdzības par dažādiem iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem, informē Labklājības ministrijā (LM).

19. janvārī 17:20

Lielākā daļa ziņojumu attiecināma uz emocionālās vai fiziskās vardarbības epizodēm no iestāžu, kur uzturas bērni, darbinieku puses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saņemtajos ziņojumos un sūdzībās sniegta informācija arī par nepedagoģisku metožu pielietošanu darbā ar bērniem, nepietiekamu sadarbību ar vecākiem, vienaudžu savstarpējo fizisko un emocionālo vardarbību, draudiem bērna drošībai vai emocionālo vardarbību ģimenē utt.

Evija Rācene
uzsver inspekcijas BTAD direktore

“Dažādas vardarbības izpausmes pret bērniem daļā sabiedrības joprojām tiek uzskatītas par pieņemamām audzināšanas metodēm, un diemžēl šeit nepalīdz arī paaudžu maiņa – šī apšaubāmā tradīcija iesakņojas arī daļā jaunās paaudzes. Un šeit noteikti vairs nevar attaisnoties ar nezināšanu – informācijas par dažādām nevardarbīgām bērnu audzināšanas metodēm ir ļoti daudz, tā tikai jāizmanto. Lai situācija uzlabotos, noteikti ir nepieciešama arvien aktīvāka sabiedrības un speciālistu, kas nonāk kontaktā ar bērniem, iesaiste – mēs diemžēl nepiedodami bieži pārliecināmies, ka aizdomas par riskiem un tām sekojoša rīcība mēdz būt novēlota.”

2021. gadā BTAD uzsācis 91 administratīvā pārkāpuma lietu par fizisku un/ vai emocionālu vardarbību pret bērnu no iestāžu darbinieku puses, no tām 41 pirmsskolas izglītības iestādē, 41 – izglītības iestādēs. Tostarp 13 – sociālās korekcijas izglītības iestādē, viena – internātskolā, viena – nodibinājumā, viena – bāriņtiesā, divas – ārpusģimenes aprūpes iestādēs, trīs – sporta nometnēs utt.

Attālināti sniegtas 805 konsultācijas fiziskām un juridiskām personām un, pieprasot informāciju attālināti, bērnu aprūpes iestādēs pārbadītas 329 personu lietas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm