Pērn Latvijā aizturēti trīs ārvalstu kuģi

Pagājušā gadā Latvijas Jūras administrācija Kuģošanas drošības inspekcijas ārvalstu kuģiem veiktajās 186 kontroles inspekcijās aizturēti trīs ārvalstu kuģi, aģentūru LETA informēja administrācijā.

2021. gada 18. janvārī 11:30

Kā norādīja Latvijas Jūras administrācijas pārstāvji, Covid-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ 2020.gadā veikto inspekciju skaits ir būtiski mazāks nekā iepriekšējos gados – 2019.gadā ārvalstu kuģi Latvijā pārbaudīti 309 reizes, 2018.gadā pārbaudīts 301 kuģis, 2017.gadā pārbaudīti 285 kuģi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērn 17.jūlijā Rīgas ostā pēc sadursmes izraisīšanas ar zvejas kuģi “Marita” aizturēts tika Farēru salu karoga kuģis “Nossan”. Aizturēšanas iemesli – iespējami korpusa bojājumi, navigācijas sardzes organizēšanas pārkāpumi, Starptautiskā drošības vadības kodeksa pārkāpumi. Moldāvijas karoga “Peldošais celtnis 16” aizturēts Rīgas ostā 23.jūlijā, jo tika konstatētas neatbilstības kuģa un apkalpes dokumentācijā, darba organizācijā, kā arī vairāki tehniski trūkumi. Savukārt Panamas karoga kuģis “Inoi” tika aizturēts Liepājas ostā 26.augustā, konstatējot pārkāpumus Konvencijā par darbu jūrniecībā (MLC 2006). Pēc trūkumu novēršanas kuģi atbrīvoti.

Latvijas Jūras administrācijā atklāja, ka šā gada pirmajās divās darba nedēļās Latvijas ostās ārvalstu kuģiem veiktas 16 ostas valsts kontroles inspekcijas.

Pagājušajā gadā Latvijas kuģi ārvalstu ostās pārbaudīti 26 reizes. Latvijas saglabā vietu Parīzes saprašanās memoranda par ostas valsts kontroli baltajā sarakstā. Baltajā sarakstā ir iekļautas valstis, kuru kuģi ir droši – ar zemu riska pakāpi, pelēkajā – vidēja un melnajā – augsta riska kuģu valstis.

Latvijas jūras administrācija ir Satiksmes ministrijas pārraudzībā esoša iestāde, kas atbilstoši normatīviem, starptautiskajām tiesību normām un savai kompetencei jūrlietās veic Jūrlietu pārvaldes un Jūras drošības likumā noteiktās funkcijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm