tv3.lv

Perevoščikovs: Omikrona īpatsvars pagājušajā nedēļā sasniedzis 85,7% no pārbaudītajiem paraugiem

Ir tikai laika jautājums, kad Latvijā Covid-19 omikrona paveids pārņems visus reģionus, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

26. janvārī 12:23

Viņš skaidroja, ka situācija ar Covid-19 ir pasliktinājusies visos reģionos. Visstraujāk slimība izplatījusies Rīgā, Pierīgā, bet pēdējā vietā ir Latgales reģions. Starp Rīgai tuvākajiem novadiem visaugstākā saslimstība ar Covid-19 ir Ādažu, Mārupes un Ķekavas novadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Omikrona paveids īpatsvars pagājušā nedēļā ir sasniedzis 85,7% no visiem pārbaudītajiem paraugiem.

Jurijs Perevoščikovs
SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors

“Tātad diezgan strauji un dažu nedēļu laikā tas no nulles sasniedzis tik lielu īpatsvaru. Tajā pašā laikā delta variants dažos reģionos varbūt varētu palikt dominējošais, taču tas ir laika jautājums, kad omikrons pārņems visus Latvijas reģionus.”

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijā konstatēti 6097 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 15 inficētu personu nāvi, liecina SPKC apkopotā informācija.

Perevoščikovs pirmdien žurnālistiem teica, ka pagājušajā nedēļā Covid-19 gadījumu skaits Latvijā pieaudzis par 99,1%, teju divas reizes pārsniedzot saslimstības apmēru, kāds bija rudens perioda saslimstības pieauguma augstākajā punktā. Viņš žurnālistiem izteica prognozi, ka šonedēļ, iespējams, tiks atklāti kopumā ap 63 500 Covid-19 gadījumi jeb aptuveni 9070 gadījumi dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm