Pēkšņās brīvdienas haoss. Kas šodien strādā un kas ne?

Saeimas lēmums vien pāris minūtes pirms pusnakts pasludināt pirmdienu par brīvdienu raisījis apjukumu nevienam vien – kas šodien strādā un kas ne?

29. maijā 9:24

Iepriekš jau vēstīts, ka Saeima naktī uz pirmdienu nolēma 29. maiju pasludināt par brīvdienu par godu Latvijas hokejistu izcīnītajām bronzas medaļām. Sociālajos tīklos šāds parlamenta lēmums izpelnījies ļoti neviennozīmīgu vērtējumu – no vienas puses, cilvēkiem it kā ir prieks par brīvdienu, bet no otras puses, tiek norādīts, ka šāds pēdējā brīža lēmums rada lielu haosu un ir vērtējams kā politisks populisms.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Portāls “tv3.lv” apkopojis informāciju, kuras iestādes šodien strādās un kurām durvis apmeklētājiem būs slēgtas.

Nedarbojas VSAA klientu apkalpošanas centri un konsultatīvais tālrunis

Svētku brīvdienā, visā Latvijā nestrādās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu apkalpošanas (VSAA) centri. VSAA aģentūra informē, ka valstī noteiktajā svētku brīvdienā nedarbojas arī konsultatīvais tālrunis.

Aģentūras pārstāvji rīt, 30.maijā, sazināsies ar klientiem, kuri bija pierakstījušies šodien klātienes apmeklējumam, un vienosies par citu pieņemšanas laiku.

Visas PMLP nodaļas pirmdien slēgtas

PMLP izplatītā informācija liecina, ka saskaņā ar svētdien Saeimā pieņemto lēmumu par grozījumiem likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, visas PMLP nodaļas šodien ir slēgtas.

Izņēmums ir Rīgas 1.nodaļa, kas apkalpos tikai tos klientus, kuri veikuši iepriekšēju pierakstu.

CSDD klientus apkalpos

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) pirmdien apkalpos klientus atbilstoši ierastajam darbalaikam.

Direkcija informē, ka apkalpos klientus klientu apkalpošanas centros un tehniskās apskates stacijās visā Latvijā saskaņā ar ierasto darbalaiku pirmdienās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VID klientu apkalpošanas centri būs slēgti

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) klientu apkalpošanas centri pirmdien ir slēgti. Iedzīvotājus, kuriem bija pieraksts apkalpošanai klātienē 29.maijā, VID pieņems trešdien, 31.maijā. Ar šiem klientiem otrdien, 30.maijā, VID sazināsies individuāli.

VID Konsultatīvie tālruņi pirmdien nedarbojas, bet bez izmaiņām visus VID pakalpojumus var saņemt elektroniski, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

VID Muitas kontroles punkti strādā bez izmaiņām diennakts režīmā. Vienīgais izņēmums ir Šķirotavas muitas kontroles punkts, kurā pirmdien klientus neapkalpos.

Strādās atsevišķas “Latvijas Pasta” nodaļas

“Latvijas Pasts” nodrošinās sūtījumu daļēju piegādi un atvērtas būs atsevišķas pasta nodaļas tirdzniecības centros visā Latvijā atbilstoši to noteiktajam darbalaikam. Sūtījumu saņemšanai un nosūtīšanai ir izmantojami vairāki desmiti “Latvijas Pasta” pakomātu.

Strādājošo pasta nodaļu sarakstu iespējams aplūkot šeit. 

Vilcieni un reģionālie autobusi kursēs pēc darbadienu kustības saraksta

Vilcieni un reģionālie autobusi pirmdien kursēs pēc darbadienu kustības saraksta. Arī reģionālais sabiedriskais transports – autobusi un vilciens – brauks atbilstoši darbadienu kustību grafikiem.

Rīgā stāvvietas būs bez maksas, bet sabiedriskais transports kursēs kā darbdienās

Kā informē “Rīgas satiksme”, 29.maijā sabiedriskais transports kursēs kā darba dienā un par braucienu jāmaksā kā ierasts.

Savukārt par autostāvvietu izmantošanu nav jāmaksā. Ja nauda par autostāvvietu tiks samaksāta, to būs iespējams atgūt.

Atceltas visas pirmdien paredzētās tiesas sēdes

Svētku brīvdienas dēļ atceltas visas pirmdien paredzētās tiesas sēdes. Informācija oficiālajā tiesu portālā liecina, ka, ņemot vērā, ka Saeima pirmdienu, 29.maiju, pasludinājusi par svētku dienu, šodien tiek atceltas visas tiesas sēdes.

Par pārceltajām tiesas sēdēm ar lietas dalībniekiem tiesas sazināsies tuvākajās dienās.

Augstskolas pirmdien atcēlušas studiju procesu, daļa – arī eksāmenus

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) nenotiks studiju process, tajā skaitā arī eksāmeni, liecina RSU administrācijas paziņojums. Par šodien paredzēto eksāmenu un citu pārbaudījumu pārcelšanu studentus informēs katedras vai fakultātes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Latvijas Universitātē (LU) studiju process šodien nenotiks. Ņemot vērā likuma grozījumos atrunāto, LU personālam (vispārējam un akadēmiskajam) šodien ir brīvdiena, izņemot to personālu, kam jānodrošina iepriekš plānoto eksāmenu un noslēguma darbu aizstāvēšanas norise šajā dienā.

LU Studiju process (lekcijas un semināri) nenotiek, LU ēkas, bibliotēkas un lasītavas strādās un būs pieejamas pēc ierastā darbadienu grafika. Ja 29. maijs tika noteikts kā noslēguma darbu iesniegšanas termiņš, tas tiek pārcelts uz nākamo darba dienu.

Savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ar rektora rīkojumu uz citu laiku pārcelti visi šajā dienā paredzētie pasākumi, to skaitā studijas, ieplānotie eksāmeni, pārbaudes darbi un citas ar studijām saistītās aktivitātes.

Par konkrēto 29. maijā paredzēto studiju pārbaudes darbu norises laiku RTU mācībspēki ar studentiem sazināsies personīgi.

Rīgas bērnudārzi un skolas nestrādās, bet centralizētie eksāmeni notiks

Rīgas bērnudārzi un skolas pirmdien, 29.maijā, nestrādās, izņemot mācību iestādes, kurās notiks centralizētie eksāmeni. Vairāk uzzini ŠEIT! 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā strādās slimnīcas?

Vairākas medicīnas un ārstniecības iestādes pirmdien, 29. maijā, strādās kā plānots un pacientu vizītes atceltas netiek. Par darba režīmu paziņojušas gan Latvijas lielākās slimnīcas, gan reģionālā. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm