tv3.lv

Pedagogi rīkos piketu pie Saeimas nama

16. jūnijā 8:05

Šodien Latvijas skolu pedagogi pulcēsies pie Saeimas nama, lai rīkotu piketu pret finansējuma sadales modeļa ieviešanu, TV3 raidījumā “900 sekundes” atklāj Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Vakar Rīgas skolu direktori nosūtījuši vēstuli valsts augstākajām amatpersonām un pašvaldībai, kurā prasa steidzami risināt pedagogu trūkuma problēmu galvaspilsētā.

Pedagogus galvenokārt neapmierina jaunā finansējuma modeļa ieviešana. Nozares darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga skaidro, ka jaunajā modelī paredzēts, ka 16 pašvaldībām algas nepalielināsies vēl vismaz četrus gadus. Tas pamudinājis pedagogus šodien iziet ielās.

“Cietīs arī tie pedagogi, kuru skolas tīkls ir sakārtots. Jaunā naudas sadales kārtība daļai pedagogu nav labvēlīga. Mūsu ieskatā tas nav pieņemami. Mēs prasām sabalansētu darba slodzi, algu grafiku, pārskatīt jauno algu sadales kārtību,” norāda Vanaga.

Šā gada septembrī plānots pedagogu atalgojuma palielinājums, bet Vanaga norāda, ka turpmāk atsevišķās skolās pieaugums vairs nebūs iespējams. Viņa uzsver, ka ministrija joprojām nesadzird nozari, tāpēc skolotāji dosies piketā.

Plānots, ka piketā pulcēsies aptuveni 2000 pedagogu no visas Latvijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm