tv3.lv

Pēc risku izvērtēšanas Skrīveru vidusskolā nolemts pagaidām neatsākt klātienes mācības jaunākajās klasēs

Lai arī pašvaldībā Covid-19 saslimstības rādītāji atbilst “drošas skolas” kritērijiem, izvērtējot dažādus riskus, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā nolemts pagaidām neatsākt klātienes mācības jaunākajās klasēs, aģentūra LETA uzzināja Skrīveru novada pašvaldībā.

2021. gada 19. februārī 12:42

Izglītības iestādes direktors Aldis Rakstiņš skaidroja, ka Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 1. līdz 4. klasēs mācās 135 skolēni, no kuriem 15 dzīvo blakus esošajos novados. Šajās klases strādā 15 pedagogi, no viņiem četri dzīvo citā administratīvajā teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vairāk: Pamainījies pašvaldību saraksts, kuras no pirmdienas 1.-4.klašu skolēniem atsāks mācības klātienē

Pašlaik divi sākumskolas klasēs strādājošā atbalsta personāla pārstāvji ir slimi, savukārt diviem pedagogiem jāievēro karantīna, jo bijuši saskarsmē ar Covid-19 slimnieku. Četras ģimenes informējušas skolas vadību, ka viņu mājsaimniecībā patlaban kāds slimo ar šo vīrusu un skolēniem noteikta karantīna. Turklāt apmēram puse pedagogu, kuri strādā sākumskolas klasēs, ir riska grupā. Ņemot vērā visus šos apstākļus, pašvaldība un skolas vadība vienojusies, ka no pirmdienas skolā klātienes mācības netiks atsāktas.

Ja situācija nemainīsies, klātienes mācības 1.-4. klases skolēniem varētu atsākt no 1. marta. Pirms tam visi skolotāji veiks siekalu testus Covid-19 infekcijas kontrolei.

“Šāds lēmums pieņemts drošības apsvērumu dēļ, un nevēlamies, lai veidotos situācija, ka bērni atsāk mācības klātienē, bet pēc dažām dienām tās atkal jāpārtrauc. Novērtēsim situāciju un raudzīsimies, kāds būs tālākais rīcības plāns,” uzskata Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis (“Mēs Skrīveriem”).

Pašvaldība aicina vecākus ar sapratni izturēties pret lēmumu un sekot turpmākai informācijai par mācību atsākšanu klātienē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau vēstīts, ka Ministru kabineta apstiprinātās izmaiņas rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nosaka, ka atskaites punkts klātienes mācību uzsākšanai ir 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurā atrodas izglītības iestāde.

Lasi vēl: 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm