Pēc rekonstrukcijas atklāj Rīgas cirku arēnu

2022. gada 30. novembrī 13:04

Rīgas cirks beidzot pēc arēnas rekonstrukcijas ver durvis apmeklētājiem, un trešdien, 30. novembrī, tas svinīgi atklāts, novēroja TV3 Ziņas.

Atzīmējot Rīgas cirka arēnas atklāšanu un energoefektivitātes kārtas noslēgumu, atklāšanā uzstājās cirka mākslinieks un Rīgas cirka skola pasniedzējs Aleksejs Smolovs, kā arī interesenti var vērot “Tautumeitu” priekšnesumu.

Pasākumu plkst.12.05 atklāja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA). Savukārt pēc ministra uzrunas par paveikto un nākotnes plāniem informēs cirka valdes locekle Māra Pāvula.

Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers iepazīstināja ar nākamās sezonas plāniem. Jau no decembra vidus arēna būs gatava uzņemt skatītājus ar Ziemassvētku izrādēm ģimenēm, taču arēnas labiekārtošana, kas ietver tribīņu, gaismas un skaņas sistēmu ierīkošanu, paredzēts pabeigt līdz 2023.gada nogalei.

Pēc uzrunām sekoja ekskursija pa Rīgas cirka ēku.

Rīgas cirka vēsturiskā ēka Merķeļa ielā 4,  ekspluatācijā nodota novembra sākumā. No arhitektu biroja “NRJA” izstrādātā cirka pārbūves projekta ir veikta būvdarbu pirmā kārta, kuras galvenais uzdevums bija ēkas energoefektivitātes celšana. Pārbūves laikā arī uzlabota ēkas integrācija pilsētvidē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laikā no 2021. gada maija līdz 2022. gadam būvuzņēmējs “Aidaco Group” veica energoefektivitātes uzlabošanas darbus. Virs vēsturiskās kupola metāla konstrukcijas ārtelpas virzienā izbūvēta jauna kupola konstrukcija no pašnesošiem, vairāku slāņu masīvkoka paneļiem, nesošo balstu un pamatu sistēma, ieklāts jauns jumta segums un atjaunota nokrišņu ūdens ārējās sistēma, izbūvētas jaunas inženierkomunikācijas, veikta fasādes siltināšana un pagalma pārbūve.

Arhitektu biroja “NRJA” izstrādātais cirka ēkas rekonstrukcijas projekts nākotnē paredz vēl arī citus darbus, tostarp teritorijas labiekārtošanu un cirka skolas ēkas izbūvi. Nākamajās kārtās plānots atjaunot fasādi, tostarp vēsturiskās kāpnes.

Projektu īstenoja būvuzņēmējs “Aidaco Group”, būvuzraugs SIA “CMB”, projektēšanu un autoruzraudzību veica arhitektu birojs “NRJA”.

Kopējās projekta pirmās kārtas investīcijas sasniedz aptuveni 5,5 miljoni eiro, Eiropas Savienības fondu līdzfinansētā projekta attiecināmās izmaksas noteiktas 2,9 miljonu eiro apmērā, no tām plānotais Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsta apmērs ir 2,5 miljoni eiro jeb 85% no projekta attiecināmajām izmaksām, savukārt valsts budžeta līdzfinansējums – 447 132 eiro apmērā jeb 15% no projekta attiecināmajām izmaksām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm