tv3.lv

Pēc pērnā gada gausās pieteikšanās NBS cer veicināt pilsoņu iesaistīšanos armijā

Pēc pagājušajā gadā piedzīvotā rekrutēto karavīru skaita krituma ir izstrādāta plānveida pasākumu pakete, lai veicinātu pilsoņu iesaistīšanos militārajā dienestā, kā pilna laika karavīriem, ”tv3.lv” informē NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

”Profesionālā dienesta karavīru skaits NBS un tā uzturēšana atbilstoši operacionāli taktisko uzdevumu apjomam ir prioritāte numur viens,” uzsver NBS komandieris ģenerālleitnants L. Kalniņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš atzīst, ka šie pasākumi tiek veikti vien dažus mēnešus, tāpēc par rezultātiem vēl pāragri spriest.

Kā vēstīts, 2021. gadā NBS rindas papildinātas ar 475 jauniem profesionālā dienesta karavīriem. Tas ir krietni mazāk nekā 2020. gadā, kad profesionālajā dienestā tika uzņemti 747 jaunie karavīri.

Iepriekšējos piecos gados ik gadu tika rekrutēti vidēji 600 karavīru, kas atzīts par optimālo rādītāju.

Reaģējot uz vājajiem rekrutēšanas rezultātiem, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) janvārī ministrijai un NBS komandierim uzdeva sagatavot ziņojumu par to, kā palielināt karavīru skaitu.

Tagad Aizsardzības ministrijā ”tv3.lv” skaidro, ka izstrādātie priekšlikumi vēl tiek apkopoti. Sabiedrība tuvākajā laikā tikšot informēta par to, kādi pasākumi šajā jomā plānoti.

NBS komandieris L. Kalniņš ”tv3.lv”” atzīmē, ka ir daži būtiski faktori, kas iespaido rekrutēšanas gaitu: ”Tas ir demogrāfiskais stāvoklis Latvijā, kā arī asa konkurence starp NBS un civilajām sfērām, kuras spēj nodrošināt lielāku atalgojumu.” Rekrutēšanas gaitu ietekmējusi arī pandēmija.

Kalniņš: ”Neskatoties uz šiem izaicinājumiem, NBS savu aktivitāti pilsoņu motivēšanā turpinās, meklējot jaunus uzrunāšanas veidus.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NBS vadītājs arī norāda, ka aktuālā ģeopolitiskā situācija nemaina nostāju jautājumā par obligāto militāro dienestu (OMD).

”OMD ir īslaicīgs risinājums no operacionāli taktiskā skatījuma (ražo rezerves karavīrus, bet nenodrošina augstu profesionalitāti ar pieredzējušiem karavīriem), kas neatbalsta Latvijas aizsardzības koncepcijā iestrādāto. Ja tam nav sabiedrības atbalsts, tad tas nesīs tikai negatīvu ietekmi uz valsts aizsardzības realizāciju,” norāda Kalniņš.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm