Pēc pašvaldības spiediena no izstādes Daugavpilī izņem krustu ar porcelāna fallu

Pēc Daugavpils domes iejaukšanās no Marka Rotko mākslas centrā notiekošās igauņu keramiķa Sandersa Raudsepa izstādes izņemti trīs mākslas darbi, “tv3.lv” apstiprināja izstādes “Nāvīga vēlme nonākt pēcnāvē” kurators, Latvijas Laikmetīgā keramikas centra pārstāvis Aivars Baranovskis.

2022. gada 28. novembrī 13:52

Trīs darbi no Sandersa Raudsepa izstādes ir noņemti, – apstiprina Baranovskis. Viens no noņemtajiem darbiem ir krusts, kurš ir apzīmēts ar kariķētiem dzimumlocekļiem un pie kura piestiprināts porcelāna loceklis. Otrs darbs ataino salauzītu krustu, uz kura sēž vilks. Trešajā darbā attēlots šaujamrīks, uz kura nosēdinātā figūra atgādina Jēzu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Igaunijas keramiķa izstāde turpinās un tagad ir apskatāma bez minētajiem trīs darbiem. Igauņu mākslinieks paudis pārsteigumu, ka viņa darbi Latvijā izraisījuši šādu reakciju.

Daugavpils domes pretenzijas pret šo izstādi paudis pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Vasiļjevs. Mudinājums pārtraukt izstādi pamatots ar to, ka pašvaldībā ar izstādes nosodījumu vērsušies reliģisko konfesiju pārstāvji, norādot uz reliģisko jūtu aizskārumu.

“Manā pieredzē pirmo reizi ir šāds gadījums, kad šādi pasaka un tas rezultējies darbu noņemšanā,” skaidro Baranovskis. “Ja mēs dosimies šādā pavadā, tad varam nonākt ļoti neizteiksmīgas mākslas pasaulē.”

Kā apliecina izstādes kurators, gribētu dzirdēt plašāku skaidrojumu gan no Kultūras ministrijas, gan pašvaldības, kā šādās situācijās turpmāk rīkoties: “Un, kur tad mums ir tā robeža, kad mums kā pašvaldības iestādei ir jāseko tās norādījumiem, un kurā brīdī mēs varam pilnvērtīgi neatkarīgi darboties.”

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm