Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc divām nedēļām Latvijā atteiksies no auduma maskām

Valdība šodien, 11. janvārī, konceptuāli vienojusies, ka tiks izskaustas auduma maskas. No 25. janvāra publiskās vietās varēs lietot tikai medicīniskos sejas aizsegus vai FFP2 klases respiratorus.

11. janvārī 20:00

Atteikšanās no auduma maskām esot nepieciešama, lai sekmīgāk bremzētu omikrona izplatību.

Nedēļas laikā jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits teju dubultojies, vidēji tiek atklāts vairāk nekā 1500 gadījumu dienā. Straujš inficēšanās pieaugums pēdējās nedēļas laikā vērojams izglītības iestādēs – tur darbinieku un skolēnu skrīninga rezultātā atklāto gadījumu skaits palielinājies par gandrīz 200%. Tikmēr labā ziņa – slimnīcu noslodzē milzīgs lēciens nav vērojams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daniels Pavļuts
veselības ministrs, “Attīstībai/Par!”

“Noslodzes šobrīd ir saprātīgi zemas, intensīvajā terapijā 54%, citu Covid-19 gultu noslodze 61%. Kopumā Covid-19 gultu noslodze ir nedaudz pieaugusi – 57%, bet process tiek vadīts. Atzīmēšu, ka ir parādījušās pirmās tendences, ka mediķi ir vairāk prombūtnē saistībā ar inficēšanās, kontaktpersonu statusu, ar to mums ir jārēķinās arī turpmāk.”

Epidemiologi tikmēr brīdina, ka saistībā ar omikrona izplatību pastāv divi riski – nevakcinētu senioru izraisīta slimnīcu pārslodze un sabiedrības slimošanas radīta “dzīves paralīze”. Neatkarīgi no tā patlaban papildu ierobežojumus nav plānots ieviest.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents, ”Jaunā Vienotība”

“Balstvakcinēties, negaidīt. Tas tik tiešām palīdz. Statistika ir graujoša starp tiem, kuri nav vakcinēti, kuri ir balstvakcinējušies. Tie ir pasargāti no saslimšanas no smagas saslimšanas un nāves. Tāpat nevajag vairs valkāt drēbju maskas. Pieņēmām lēmumu, ka tās vairs nedrīkstēs valkāt. Mans ieteikums ir valkāt medicīniskās maskas vai FFP2 maskas. Trešais – biežāk testēties.”

Uz skolēniem prasība pēc FFP2 vai medicīniskajām maskām neattieksies – skolēni varēs turpināt valkāt tās maskas, kas viņiem ir nodrošinātas.

Valdība vienlaikus šodien uzdevusi atrisināt jautājumu par testu pieejamību pārējai sabiedrībai – proti, tiks veikti jauni testu iepirkumi, lai pārbaudīties plašāk varētu arī privātajā sektorā strādājošie. Tomēr pats būtiskākais ir revakcinācija, ar ko nesokas visai labi, par ko šodien valdības sēdē asa kritika veltīta Veselības ministrijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Reirs
finanšu ministrs, ”Jaunā Vienotība”

“Vai Veselības ministrija kaut kādā veidā vērtēs, kas ir nogājis greizi? Mums bija gandrīz katrā sēdē diskusijas par revakcināciju un VM stāstīja, ka nav nepieciešams. Tagad mēs redzam, ka revakcinācija ir atbilde omikronam. Vai tiks izvērtēts un vai MK locekļiem būs iespēja iepazīsties, kādēļ mēs kārtējo reizi esam nonākuši visu rādītāju lejasdaļā? Vai mums šeit nevajadzēs tādu pantu kā bezatbildība un bezdarbība?”

Raugoties uz strauji pieaugošo saslimstību, epidemiologi saka, ka ir jābūt gataviem spert soļus arī stingrāku ierobežojumu virzienā. Par to gan šodien valdības sēdē runāts netika.

Jurijs Perevoščikovs
SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors

“Vajadzētu vismaz ar šiem esošajiem pasākumiem novērot situāciju, un, ja gadījumā būs ļoti augsta saslimstība, no ekonomiskā viedokļa nebūs izdevīgi turpināt esošos pasākumus, un šādos apstākļos būtu jāievieš papildu mehānismi.”

Veselības ministrs gan izteicies, ka, epidemioloģiskajai situācijai, pasliktinoties var nākties lemt par papildu ierobežojumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma