Pēc 5. februāra no Krievijas vairs nevarēs ievest degvielu kannās

No nākamā gada 5.februāra robežas šķērsotājiem no Krievijas būs liegts ievest benzīnu vai dīzeļdegvielu kannā. Arī par bākā uzpildīto degvielu, kas iegādāta Krievijā, cilvēkam būs jāspēj pierādīt, ka tā nepieciešama pamatvajadzību nodrošināšanai, – “tv3.lv” skaidro Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

2022. gada 2. decembrī 10:49

Šādas izmaiņas ir saistītas ar ES Padomes vasarā pieņemto sesto sankciju paketi pret Krieviju. Saskaņā ar to tiek aizliegta jēlnaftas un konkrētu naftas produktu iegāde, imports vai nodošana no Krievijas uz ES.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecībā uz jēlnaftu ierobežojumi juridiskām personām stājas spēkā jau pirmdien, 5.decembrī. Citiem naftas pārstrādes produktiem – no 2023. gada 5. februāra.

“No šā gada 5.decembra būs aizliegts ievest jēlnaftu, kas eksportēta no Krievijas vai kuras izcelsme ir Krievija, tai skaitā tādu, kuru plānots vest tranzītā cauri Eiropas Savienībai uz citu trešo valsti,” skaidro VID, norādot, ka sankcijas attiecas uz visiem, kas nodarbojas ar jēlnaftas piegādi no Krievijas.

Savukārt no jaunā gada 5.februāra noteiktais aizliegums attieksies uz dīzeļdegvielu, benzīnu, kā arī dažādām naftas produktu eļļām. Šie ierobežojumi tieši skars arī privātpersonas, ierodoties no Krievijas ar transportlīdzekli.

Kādi ierobežojumi būs spēkā no 5.februāra?

Pirmkārt, no Krievijas vairs nebūs atļauts ievest degvielu pārnēsājamā tvertnē, pat ja šī degviela domāta paša patēriņam.

Savukārt transportlīdzekļa bākā Krievijā uzpildīto degvielu Latvijā drīkstēs ievest tikai izņēmuma kārtā. Proti, cilvēkam būs jāspēj pierādīt, ka benzīns vai dīzeļdegviela iegādāta “personas pamatvajadzību apmierināšanai”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā skaidro VID, pamatojums var būt saistīts, piemēram, ar nokļūšanu maršruta galamērķī. “Izvērtējot personas sniegto informāciju, tiks ņemts vērā attālums līdz galamērķim, vai ceļojuma maršrutā ir iespējams iegādāties degvielu un citi apstākļi,” skaidro iestādē, atgādinot arī par akcīzes preču pārvietošanas nosacījumiem, kas minēti likuma “Par akcīzes nodokli” 21.pantā.

“Tas nozīmē, ka šādas degvielas ievešanai ir jābūt nekomerciālai, proti, tādā apjomā un vērtībā, kas neliecina, ka tā būtu ievesta komerciāliem nolūkiem, un ir paredzēta tikai fiziskās personas personīgai vai ģimenes lietošanai, un tā nenotiek regulāri (ne biežāk kā vienu reizi 30 dienās).”

Iebraucot no Baltkrievijas, līdzīgi degvielas ievešanas liegumi ir spēkā jau no pagājušā gada vasaras.

Jāpiebilst, ka Krievijas degvielas ievešana tiks ierobežota arī Lietuvā, Igaunijā un Somijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm