tv3.lv

Pavļuts: Sākt senioru vakcināciju bija operatīvs lēmums, tāpēc “piekliboja” organizatoriski risinājumi

Sākt senioru vecumā no 70 gadiem vakcināciju pret Covid-19 bija operatīvs lēmums, līdz ar to organizatoriski jautājumi par to, kā informēt sirmgalvjus un pārvaldīt senioru rindu, palika neatrisināti, žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

2021. gada 23. februārī 19:01

Šādu atbildi ministrs sniedza, skaidrojot pagājušajā nedēļā radušās neskaidrības par to, kāpēc atsevišķiem senioriem, kuri paši pieteicās vakcinācijai kādā no ārstniecības iestāžu vakcinācijas punktiem, poti izdevās saņemt ātrāk par tiem, kuri pieteicās, zvanot uz 8989 vai reģistrējoties platformā “manavakcina.lv”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pagājušajā nedēļā saskārāmies ar situāciju, kas savā ziņā var atkārtoties arī nākotnē,” sacīja politiķis, skaidrojot, ka vakcinācijas kabineti bija pieteikuši lielu skaitu vakcīnu, bet vakcinējamo grupas – mediķi – gana aktīvi pēc vakcīnām nenāca. Līdz ar nedēļas vidū tika pieņemts lēmums sākt senioru vakcināciju ātrāk nekā plānots.

“Ņemot vērā, ka lēmums tika pieņemts ļoti operatīvi, attiecīgi organizatoriski jautājumi netika atrisināti,” teica Pavļuts. Viņš atzīmēja, ka tā rezultātā radās situācija, kur slimnīcas bija neizpratnē, jo 8989 un “manavakcina.lv” bija pieteikušies 13 000 seniori, bet saraksti nebija novadīti līdz vakcinācijas kabinetiem.

Lai novērstu šādas situācijas atkārtošanas, Pavļuts sacīja, ka šodien izdevis rīkojumu, kas skaidri pasaka, ka seniori, kas pieteikušies “manavakcina.lv” un 8989 ir vakcinējami pirmkārt.

“Brīžiem ir jāpieņem operatīvi lēmumi, kur problēmas risina darbības laikā,” izteicās ministrs, piebilstot, ka paralēli norit darbs pie vienota vakcinācijas rīka, kas ļautu automātiski apkopot dažādās platformas, kur cilvēki pieteikušies.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā atklājās, ka Vakcinācijas projekta biroja izveidotā rinda vietnē “manavakcina.lv” īsti nestrādāja un, to apejot, pie vakcīnas pret Covid-19 varēja tikt ātrāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm