tv3.lv

Pavļuts: Par Covid‑19 ierobežojumu pārskatīšanu varētu lemt, stacionēto skaitam slimnīcās pārsniedzot 800

18. janvārī 20:20

Būtiskākais rādītājs, lai pārskatītu ierobežojumus, patlaban ir slimnīcu noslodze – par Covid-19 ierobežojumu pārskatīšanu valdība varētu lemt, ja stacionēto pacientu skaits slimnīcās pārsniegtu 800 robežu, pēc valdības 18. janvāra sēdes sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pagājušajā nedēļā Covid-19 saslimstības rādītāji Latvijā turpināja kāpt. Gada otrajā nedēļā inficēšanās līkne sākusi pieaugt visās vecuma grupās, taču visizteiktāk skolas vecuma bērnu vidū.

Daniels Pavļuts
veselības ministrs (“Attīstībai/Par!”)

“Droši vien, ka tāds vienkāršs veids, kā formulēt šo mūsu šā brīža situāciju būtu, to salīdzināt ar mirkli pirms vētras. Mēs patlaban piedzīvojam omikrona viļņa diezgan strauju pieaugumu. Un es gribu atgādināt, ka mums ikkatram ir veids, kā pasargāt sevi un tuviniekus. Un tā ir kombinēta rīcība – tas ir vakcinēties un saņemt arī balstvakcīnu.”

Dati liecina, ka pēdējās nedēļas rāda, ka esam sasnieguši jaunus vienas dienas un nedēļas saslimstības skaita rekordus. Tāpat nu jau vidēji ikdienu pozitīvs ir aptuveni katrs piektais nodotais tests, kas liecina, – vīruss sabiedrībā cirkulē plaši un nekontrolēti. Labā ziņa gan – joprojām pie tik augsta saslimstības rādītāja slimnīcās nonāk samērā maz pacientu. Turklāt trešdaļa no stacionāros esošajiem primāri slimnīcās vērsušies ar citām kaitēm un Covid-19 tiem atklāts, pašiem pacientiem par simptomiem nesūdzoties.

“Savukārt cilvēku, kuriem pamata diagnoze ir Covid-19, skaits ir diezgan stabils. Tai pašā laikā visas mūsu prognozes un modeļi liecina, ka saslimušo skaits slimnīcās palielināsies turpmākajās dienās un nedēļās, tam mēs gatavojamies un būsim gatavi piedāvāt papildu risinājumus,” pauda veselības ministrs.

No tādiem soļiem kā mājsēde vai citi stingri ierobežojumi Pavļuts cer, ka izdosies izvairīties. Taču norādīja, ka par šādiem soļiem valdība varētu lemt, ja stacionēto pacientu skaits slimnīcās pārsniegtu 800 – patlaban aizņemtas ir aptuveni 640 gultasvietas. Vienlaikus valdība lēmusi, ka ir jāstiprina prasība par aizsarglīdzekļu izmantošanu – proti, no nākamās nedēļās publiskās vietās būs aizliegts lietot auduma maskas.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents (”Jaunā Vienotība”)

“Mēs šobrīd “pāršķiram lapu”, un sejas masku lietošana pandēmijas kontrolei kļūst par pagātni. Attiecīgi mēs pārejam uz kvalitatīvāku aizsarglīdzekļu – medicīnisko masku lietošanu. No 25. janvāra mēs Latvijā oficiāli atsakāmies no auduma maskām.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izņēmums  – skolēni līdz 12 gadiem, kuri gan klasēs, gan citās sabiedriskajās vietās drīkstēs izmantot valsts piešķirtos auduma mutes un deguna aizsegus. Šodien tika arī solīts, ka, pārejot uz efektīvākām maskām, ar tām tiks nodrošināti mazturīgie iedzīvotāji.

Jānis Citkovskis
Valsts kancelejas direktors

“Valsts nodrošinās katrai maztūrīgai vai maznodrošinātai personai 50 medicīniskās maskas, kuras tiks izdalītas tā, lai stājoties šai prasībai spēkā, tās būtu iespējams arī izmantot. ”

Valdība otrdien, 18. janvārī, arī lēma, ka kritiskajās nozarēs strādājošie, piemēram, mediķi, skolotāji, ugunsdzēsēji, policisti un vēl citi svarīgajās nozarēs nodarbinātie, pēc kontakta ar Covid-19 inficēto mājas karantīnu varēs aizstāt ar testa veikšanu. Tāpat viņiem būs iespēja pēc inficēšanās darbā atgriezties ātrāk, ievērojot vairākas epidemioloģiskās prasības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm