tv3.lv

Pavļuts: Latvija vakcinācijā pret Covid‑19 apsteidz ASV, Izraēlu un Šveici

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmdien, 17. janvārī, savā tvitera kontā dalījies ar jaunāko informāciju par Covid-19 vakcinācijas rādītājiem. Ministrs atklājis arī to, ka Latvijā pilnībā pret Covid-19 vakcinēto īpatsvars apsteidzis ASV, Izraēlu un Šveici.

17. janvārī 12:30

Veselības ministrs Daniels Pavļuts publicējis jaunākos datus par vakcinācijas aptveri Latvijā. Viņa sniegtā informācija liecina, ka kopumā Latvijā vakcinācijas procesu uzsākuši 70,13% iedzīvotāju, savukārt vakcinācijas procesu noslēguši 67,49%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecībā uz to iedzīvotāju daļu, kas vecāki par 12 gadiem, vakcināciju uzsākuši 80% iedzīvotāju, savukārt pabeiguši 77,28%.

Līdz šim pret Covid-19 Latvijā vakcinēti vairāk nekā 5000 bērnu vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vienu vakcīnas devu saņēmuši 5172 bērni šajā vecumā, savukārt vakcinācijas procesu noslēguši ir 270 bērni.

Balstvakcīnas devu Latvijā saņēmuši 19,53% iedzīvotāju. Ministrs piebilst, ka balstvakcinācijas temps Latvijā ir tieši pakārtots primārās vakcinācijas tempam pagājušā gada pirmajā pusē, kad Latvija ierindojās pēdējās vietās Eiropā, būtiska daļa primārās vakcinācijas Latvijā bija pagājušā gada otrajā pusē.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī “Johnson&Johnson” vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020. gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm