tv3.lv

Pavļuts: Ir visi iemesli uzskatīt omikrona paveidu par Latvijā patlaban dominējošo

Lai gan pagaidām vēl nav aktuālo datu par situāciju šonedēļ, tik un tā pastāv visi iemesli uzskatīt, – omikrona paveids Latvijā patlaban jau ir kļuvis par dominējošo vīrusa celmu, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

19. janvārī 15:40

Īpaši izteikta omikrona izplatība esot pašreizējā infekcijas epicentrā – Rīgā un Pierīgas novados. Politiķis pieļāva, ka citos reģionos situācija potenciāli ir citādāka, jo tur aizvien izplatoties delta paveids, bet kopumā omikrona izplatību Latvijā ministrs raksturoja kā strauju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja iepriekš delta kontekstā tā smagākā situācija bija ar daudziem smagiem pacientiem, kas ilgstoši ārstējās, ar augstu mirstību un milzīgu skābekļa atkarību, tad omikrona kontekstā vislielākais drauds ir attīstības izplatības straujums un apjoms,” skaidroja ministrs, piebilstot, ka lielākā noslodze gaidāma tieši primārajā veselības aprūpē, pieņemot, ka daudzi cilvēki ar vieglāku gaitu ārstēsies mājās. Taču otrs risks esot masveidīga slimošana, kas dažādās nozarēs varētu radīt darbības traucējumus.

Veselības aprūpē patlaban uzsvaru liek uz epidemioloģisko prasību pastiprināšanu, lai slimnīcas nekļūtu par risku cilvēkiem tur inficēties, informēja ministrs, papildinot, ka kopumā noslodze slimnīcās patlaban ir liela, bet konkrēti citos profilos, piemēram, terapeitiskajās gultās.

Kā ir ar slimnīcu kapacitāti?

Pēc ministra sēdē sniegtās informācijas, Covid-19 pacientu ārstēšanu var nodrošināt 45 slimnīcās un kopumā valstī ir iespējams atvērt 3301 Covid-19 gultu. Tostarp 280 ir jaunas, 2178 – pārprofilētas, 107 – jaunas intensīvās terapijas gultas un 736 – uzlabotas. Veikti arī nepieciešamie darbi, lai nodrošinātu skābekļa padevi slimnīcās, kuras ārstē skābekļatkarīgus Covid-19 pacientus.

Tāpat sāktas hospitalizācijas plāna izmaiņas, paredzot, – pacienti bez Covid-19 simptomiem ārstējas attiecīgā profila nodaļās izolācijas vai tranzīta palātās, kā arī veiktas izmaiņas operatīvajā datu panelī un testēšanas algoritmā, paredzot arī testēšanu uz gripu

Jau ziņots, ka 18.janvārī Latvijā konstatēti 5082 jauni Covid-19 gadījumi un reģistrēti 17 ar šo slimību sasirgušo nāves gadījumi, un tā ir otrā diena pēc kārtas ar jaunu Covid-19 inficēto skaita rekordu. Dienu iepriekš tas bija 3706 inficētie diennaktī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm