Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavļuts: Galvenais – iegūt kvalitatīvu informāciju par omikrona paveidu un ierobežot tā izplatību

Galvenais – iegūt kvalitatīvu informāciju par Covid-19 vīrusa jauno paveidu un ierobežot tā izplatību, intervijā ”900 sekundēm” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

2021. gada 29. novembrī 7:30

Viņš teica, ka minētajā kontekstā turpināsies aktīva speciālistu saziņa, lai izveidotu testēšanas iespējas Rīgas lidostā, norit gatavošanās cilvēku plūsmu kontrolēšanai no testēšanas viedokļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Eksperti meklē atbildes, kas ir jaunais Covid-19 paveids un cik bīstams tas ir?

Pavļuts atzina, ka B.1.1.529 ir pietiekami strauji izplatījies pasaulē. Par Beļģijas gadījumu zināms, ka cilvēks atgriezies valstī jau 11. novembrī. Tāpēc būtiski pārliecināties par situāciju aviopārvadājumos.

Pēc veselības ministra teiktā, patlaban notiek vīrusa pētīšana, Latvijā gatavojas sekvencēt no ārvalstīm ieviestos paraugus, lai spētu identificēt attiecīgo vīrusa paveidu. Nedēļas nogalē jau pakāpeniski tika ieviesti pastiprināti drošības pasākumi – izvesti testi ārvalstu delegācijām.

“Cilvēki pārvietojas un pārvietosies, tāpēc galvenais ir iegūt kvalitatīvu informāciju un ierobežot vīrusa izplatību cerībā, ka speciālisti noskaidros, cik bīstams omikrona paveids ir, ar ko tas ir īpašs, vai pret to palīdz vakcīnas un kā rīkoties tālāk,” pauda ministrs.

Komentējo apsvērto iespēju noteikt vakcinācijas sertifikātam derīguma termiņu, Pavļuts teica, ka diskusiju par to koalīcija uzsāka jau pirms nedēļas, vēl pirms Eiropas Komisija (EK) rosināja, ka bloka vakcinācijas sertifikātam, kas pret Covid-19 vakcinētiem eiropiešiem nodrošina brīvas ceļošanas iespējas, vajadzētu būt derīgam tikai deviņus mēnešus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš teica, ka balstvakcinācijas kontekstā sabiedrība iedalās divās grupās – tie, kam vajag to (īpaši, riska grupās esošie un “Janssen Covid-19 vakcīnu” saņēmušie), un tie, kas drīkst saņemt balstvakcīnu. Pavļuts teica, – ja ES nevarēs vienoties par vienotu sertifikāta noteikšanas termiņu dalībvalstīs, šādu Latvija noteiks nacionālā līmenī.

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra bāzes rekomendācija veicina, ka Eiropā balsta vakcīna jāsaņem, kad sasniegti seši mēneši kopš sākotnējā vakcinācijas pret Covid-19 posma pabeigšanas. Lielākajai daļai Latvijā pieejamo vakcīnu veidu tās ir sešas nedēļas, izņemot “Janssen”, ar ko potētajiem balsta vakcīnu jāsaņem ātrāk. Pavļuts pauda viedokli, ka arī riska grupās esošajiem būtu pieņemama balstvakcīnas saņemšana nedaudz agrāk par sešiem mēnešiem, bet par to kompetenti lemt eksperti. Taujāts, vai pats saņēmis balstvakcīnu, Pavļuts atbildēja apstiprinoši.

Jaujāts par bērnu vakcinācijas iespējām Latvijā, veselības ministrs teica, – tiem, kas vēlas vakcinēt bērnus pret Covid-19, šāda iespēja ir dota – ES tam devusi “zaļo” gaismu ar īpaši pielāgotām “Pfizer” vakcīnām, kas marķētas citā iepakojumā, mazākās devās. Paralēli norit gatavošanās bērnu vakcinācijai pret Covid-19, kas Latvijā praktiski varētu notikt, tiklīdz ražotājs piegādās īpaši pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 bērniem, kas gaidāms pirms Ziemassvētkiem, decembra otrajā pusē. “Neplānojam uzspiest bērnu vakcināciju, vecāki varēs pieņemt lēmumu, vai to darīt, konsultēties ar ārstiem,” viņš teica.

Pavļuts arī pastāstīja, ka Latvijas slimnīcās situācija ir stabilizējusies –  Covid-19 pacientu skaits sarucis zem 1000, tāpat arī citos Covid-19 rādītājos ir progress – krītas mirušo skaits utt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma