tv3.lv

Pavļuts: Februārī plānots saņemt pirmo lielo vakcīnu kravu, kas dotu iespēju sākt vakcinēt citas prioritārās iedzīvotāju grupas

Februārī plānots saņemt pirmo lielo vakcīnu kravu, kas dos iespēju sākt potēšanu sociālās aprūpes centros un citās prioritārajās grupās, pēc valdības sēdes norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

2021. gada 14. janvārī 19:40

Komentējot inficēšanās ar Covid-19 rādītājus Latvijā, Pavļuts atzina, ka situācija ir smaga, bet salīdzinoši stabila. Stacionēto Covid-19 pacientu skaits slimnīcās vēl aizvien esot ļoti liels, bet straujš palielinājums pagaidām nav vērojams, lai gan norit gatavošanās dažādiem Covid-19 izplatības scenārijiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP)

Komentējot, kad tiks uzsākta sociālās aprūpes sfēras darbinieku vakcinēšana, Pavļuts norādīja, ka šim nolūkam ir nepieciešamas papildus vakcīnas. “Šobrīd tās vakcīnas, kas jau ir atvestas uz vietas Latvijā, lielā mērā jau ir izlietotas pirmajai devai [mediķiem]. Atlikušās ir iecerēts izmantot otrajai devai mediķiem, kuri jau ir saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Tas ir tas, ko lielākoties darīsim atlikušās divas janvāra nedēļas.”

Pavļuts teica, ka nākamās vakcīnas kravas paredzēt saņemt februārī, kad iecerēts saņemt vairāk nekā 20 000 “Moderna” ražoto vakcīnas devu, kas tiks izmantotas mediķu vakcinācijas pabeigšanai un sociālās aprūpes centru darbinieku vakcinācijas sākšanai.

“Visi ļoti ceram, ka janvāra beigās Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA) tiks reģistrēta “Astra Zeneca” vakcīna un tad pēc līdzšinējiem ražotāja solītajiem piegādes grafikiem, ja reģistrācija notiks, februārī varētu saņemt pirmo lielo kravu [ar vakcīnām pret Covid-19], ja nemaldos, aptuveni 170 000 “Astra Zeneca” vakcīnu, kuras tad pietiktu vakcinācijai sociālās aprūpes centros un citu prioritārāko grupu vakcinēšanai,” viņš teica.

Komentējot vakcinācijas projekta sagatavošanu, Pavļuts teica, ka šodien valdība oficiāli apstiprinājusi vakcinācijas procesa kā brīvprātīgu nacionāla mēroga projektu. “Uzdevumi ir milzīgi, mums ir jāizveido vakcinācijas jauda līdz martam, lai mēs spētu vakcinēt 100 000 un vairāk iedzīvotāju nedēļā. Tas ir 10 reizes vairāk nekā bija tagad gada pirmajās nedēļās, kur mēs vakcinējām mediķus un caurmēra jauda ir bijusi 10 000 cilvēku vakcinēšana nedēļā.”

Viņš piebilda, ka vakcinācijas jaudu ir iespējams kāpināt plānotajā apmērā, taču šāda mēroga projektam – ja ir vēlme sasniegta šā gada lielāko uzdevumu – vakcinēt līdz pusotram miljonam Latvijas iedzīvotāju ar dažādām Covid-19 vakcīnām – ir vajadzīga arī atbilstoša pārvaldība. “Pirmkārt tam ir jābūt ar politisku uzraudzību – esam izveidojuši pārraudzības mehānismu caur krīzes vadības padomi ar nepieciešamo koordināciju caur attiecīgo darba grupu Valsts kancelejas direktora vadībā. Pats galvenais šādam projektam ir vajadzīga vadības komanda – štābs jeb birojs, kuru valdība šodien atļāvusi veidot.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavļuts papildināja, ka nākamnedēļ ir iecerēts atlasīt cilvēkus, kas strādās attiecīgajā birojā – galvenos darbiniekus, projekta vadītāju, loģistikas vadītāju, informācijas tehnoloģiju un komunikācijas vadītājus, kā arī vakcinācijas procesa koordinatorus, lai birojs var sākt darbu.

Lasi vēl: Vakcinēšanas pret Covid-19 masveida nodrošināšanai veidos īpašu biroju un padomi

Pavļuts apliecināja, ka valdības sēdē saņemts saskaņojums – papildu divas nedēļas vakcinācijas plāna uzlabošanai, kurā, kā viņš norādīja, nepieciešama virkne pilnveidojumu. “Jau rīt sēdīsimies pie [sarunu] galda, lai diskutētu ar informācijas tehnoloģiju nozares pārstāvjiem par to, kā uzbūvēt tehnoloģiju sistēmu vakcinācijas procesam. Rīt sēdīsimies pie galda arī ar loģistikas nozares pārstāvjiem no privātajām transporta kompānijām, zāļu pārvadātājiem un plānojam arī ar bruņoto spēku iesaisti.”

Komentējot biroja darbinieku atlasi, veselības ministrs teica, lai atlasītu darbiniekus, iecerēts publiskot arīdzan formālu darba sludinājumu ar lakonisku pieteikšanās termiņu. Paralēli jau uzrunāti vairāki kandidāti, taču būs iespēja pieteikties arī cilvēkiem no malas. Par cilvēkiem, kurus iecerēts pieņemt darbā, varētu sekot lēmums nākamās nedēļas vidū, teica Pavļuts, paužot cerību, ka viņi varēs operatīvi sākt darbu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm